MLÁDEŽNICKÉ RAGBY V PETROVICÍCH

  • 19.4.2023

Stejně jako se už rozjela sezóna dětského ragby, kdy děti kategorií U6, U8, U10 a U12 mají za sebou již dva regionální turnaje a soutěžní PYRF (o němž jsme referovali ve zvláštním článku) tak se naplno rozjela i sezóna mládežnického ragby. Jarní část sezóny v kategoriích U14, U16 a U18 je jako již tradičně soutěžní, takže se na rozdíl od podzimní části sezóny hraje o body a ve finále i o tituly.

Dívky U17

V kategorii dívek U17 nemáme dostatečný počet hráček, a proto jsme vytvořili velmi dobře fungující tým ve společenství s našimi přáteli z RC Mountfield Říčany. Dívky mají za sebou dva turnaje v sedmičkové verzi ragby, zatímco v tom prvním všechna tři utkání vyhrály pak v tom druhém odešly s bilancí jedna výhra a dvě prohry.

Junioři U18

Ani v kategorii juniorů nemáme bohužel dostatek hráčů na to, abychom postavili samostatný tým. Pro jarní část sezóny jsme proto zvolili variantu společného týmu s RC Slavií Praha. Tento náš společný celek v prvním kole ve velmi důležitém utkání porazil juniory RC Sparta Praha v poměru 21 : 7, aby pak ve druhém kole potvrdil úlohu favorita výhrou na společenstvím klubů Olymp v poměru 95 : 14. Před posledním utkáním základní skupiny A1 v Brně se společenstvím klubů RC Bystrc / RC Dragon Brno má tak velmi dobře nakročeno k postupu do finálové čtyřky v další fázi soutěže. Soutěž juniorů U18 hraje celkem 8 týmů.

Kadeti U16

V této kategorii máme již samostatný tým tvořený jen z hráčů našeho klubu. V soutěži hraje celkem 15 týmů, z nichž 10 hraje výkonnost A ve dvou základních skupinách. Náš celek hraje ve skupině A2. Z každé ze skupin výkonnosti A pak postupují první tři týmy do bojů o titul. Postup do této části další fáze soutěže je jistě sportovním cílem tohoto výběru. V prvním kole jsme narazili na favorita skupiny a po velmi urputném boji jsme nakonec utrpěli v Říčanech porážku 0 : 29. Ve druhém kole měl náš celek volno a ve třetím kole jsme přivítali na našem hřišti celek RC Dragon Brno. Na velmi těžkém terénu náš celek své kvality potvrdil a zvítězil v poměru 22 : 0. V neúplné průběžné tabulce pětičlenné skupiny A2 tak patří našemu celku prozatímní třetí místo.

V dalším utkání hrají naši kadeti v sobotu 22.dubna od 11,00 hod na půdě RC Sparta Praha.

Starší žáci U14

Také u starších žáků jsou týmy rozděleny ve výkonnosti A na dvě skupiny, a to po šesti týmech. Další 4 týmy hrají nižší soutěž výkonnosti B. Náš celek v prvním kole na domácí půdě byl ve velmi těsném utkání poražen od týmu RC Praga Praha v poměru 10 : 15, ve druhém kole zavítal tento výběr na půdu favorita skupiny a na Tatře Smíchov dle předpokladů utrpěl porážku v poměru 5 : 62. Ve třetím kole zamířili naši starší žáci do Brna, kde ve značně oslabené sestavě bohužel prohráli s týmem RC Dragon Brno v poměru 15 : 45. Našemu týmu tedy zatím patří v průběžné tabulce skupiny A1 páté místo ze šesti účastníků skupiny. V dalším kole přivítají starší žáci na domácí půdě v neděli 23.dubna od 15:00 hod celek RC Olomouc, který stejně jako náš tým v soutěži ještě neokusil pocit vítězství.