Petrovice hostily Celostátní turnaj U8

  • 7.6.2022

V sobotu 4. června hostil Rugby Klub Petrovice celostátní turnaj kategorie U8. Turnaje se za ideálního počasí zúčastnilo 14 mužstev z celé republiky.

Po dopoledních utkáních ve skupinách přišlo odpoledne vyvrcholení ve finálové skupině CUP. Vítězný pohár České rugbyové unie putuje do Říčan, stříbro si odvezli borci z Brna Bystrc a bronz získala Tatra Smíchov.

Domácí mužstvo skončilo se 4 výhrami, 2 prohrami a 1 remízou na 7. místě. „Nejvíce nás mrzí prohra v základní skupině s Pragovkou. Naši hráči rozhodně měli na to, aby soupeře porazili, a postoupili tak do bojů o 1. až 6. místo,“ dodává trenér Petr Sudek. Velké poděkování patří maminkám, které připravily stánek se sladkým a ovocným občerstvením a Václavovi, který nachystal hřiště. Součástí soutěžního dne byl i doplňkový Turnaj nadějí, kde si měli možnost zahrát i další hráči. Připravena byla dvě hřiště, ale nakonec se hrálo jen na jednom, neboť nesoutěžní teamy dorazily jen z Říčan, Smíchova a Petrovic. „Hráči si turnaj moc užili a to, kolik se jich na dobrovolný turnaj sešlo, svědčí o tom, že naše děti mají rády rugby a chtějí ho hrát,“ připomíná trenérka Jarmila Petrášková.

HK