Petrovické naděje válely na Lipně

  • 10.8.2016

Dne 6. 8. 2016 se v Černé v Pošumaví uskutečnil turnaj olympijských nadějí v sedmičkovém ragby v rámci Olympijského parku Rio-Lipno. Českou republiku na turnaji zastupovali tři týmy, a to tým U16 dívek, U16 chlapců a U18 dívek, v jejímž základu nechyběly ani hráčky Petrovic Anežka Sládková, Týna Boučková a Péťa Vacková.

V kategorii U16 se střetly týmy dívek z České republiky a Polska, které spolu hrály celkem tři zápasy. Češky nezaváhaly, nad Polkami dvakrát vyhrály a domů si tedy odnesly zasloužené první místo. (26:14, 14:12, 5:14)

IMG_20160806_180753

V kategorii U18 se nám představily týmy dívek z České republiky, Německa a Maďarska. České reprezentantky se nejprve střetly se svými vrstevnicemi ze sousedního Německa, nad kterými vyhrály (12:7). Jako další se Češky utkaly s Maďarkami, které porazily (27:12). Po dvou hodinové pauze čekaly na naše holky ještě dva zápasy. Ve druhém zápase s Němkami však domácí hráčky podlehly sousedkám (12:17). „Škoda. Bylo tam pár technických chyb, ale na to, že jsme se sehrávaly chvilku, to bylo super,“ okomentovala zápas Anežka Sládková. Češky ale musely rychle zapomenout na zklamání z prohry, protože na ně čekal poslední zápas s Maďarkami. České reprezentantky vběhly na hřiště a hráčky Maďarska porazily 38:0. Bohužel Češkám uniklo první místo o pouhých sedm bodů, ale i tak si mlaďošky se lvem na prsou odvezly domů stříbro s hlavou hrdě vztyčenou. „Myslím, že jsme si turnaj všichni velmi užili a hlavně si pořádně zahráli. Pro mě osobně to byla obrovská zkušenost,“ dodala Péťa Vacková.

V chlapecké kategorii U16 se domácí utkali s týmy z Maďarska, Polska a Německa. Čeští reprezentanti se po velmi dobrém výkonu umístili na třetím místě za Německem a Polskem.