Podzimní PYRF U10

Soutěžní turnaj PYRF (Prague Youth Rugby Festival) se pro kategorii U10 uskutečnil v sobotu 14. 9. na strahovském hřišti Tatry Smíchov. A jako tradičně počasí bylo nevyzpytatelné stejně jako výkony hráčů RKP.

Dopoledni část turnaje se odehrála za slunečného počasí a jedinou pihou na kráse byla prohra o bod se Spartou (2. místo celkově). Během oběda přišly deště, pokles teplot o více jak deset stupňů a k tomu silný vítr. Nepříjemnou prohru 0:6 s pozdějším vítězem turnaje RC Bystrc zkousnout lze a “herně vyrovnanou” prohru 1:3 s Tatrou 1 by ještě omluvit šlo. Ale remízy s Pragou 1 a Tatrou 2, kdy jsme měli převahu a mohli soupeřům nasázet pětek, kolik bychom chtěli, omluvitelné nejsou. Nejlepší hráči, kteří by měli jít příkladem, se rozhodnou nepřihrávat a sobecky si držet míč v domnění, že položí, ale jelikož se hraje již jiná kategorie než U8 a U6, tak nepoloží a několik slibných šancí končí ztrátou míče 2 metry před soupeřovým pětkovištěm. Individuální kvalita již v této věkové kategorii nestačí proti týmovostí soupeře. Dokud si toto hráči neuvědomí a nepochopí, tak pocit vítězství nad rovnocennými teamy zažívat nebudou, což je velká škoda, protože na to rozhodně mají. Prohra 0:1 s Babicemi je toho dalším příkladem. Za co lze hráče pochválit je, že se jim podařilo zkoncentrovat se na poslední utkání s Mariánskými Horami, kde si vzpomněli na týmovou hru a pěkné skládky a po velmi hezkém a bojovném zápase zvítězili a s turnajem se rozloučili 9. místem. Druhý petrovický team přes svou obětavou hru nestačil na kvalitativně lepší soupeře a přestože jsme viděli některé velmi vydařené akce, tak skončil hluboko v poli poražených.
Nezoufejme a věřme, že hráči nejdou o Vánocích pod stromečkem trochu rozumu a když ne tam, tak v rámci zimní přípravy, a jarní PYRF dopadne lépe. 🙂