Podzimní ženské XV rugby dohráno

  • 7.11.2016

Do soutěže XV jsou přihlášeny pouze tři týmy – Petrovice, Vydra a Spatria. Kluby nemají dostatečně velké základny, aby postavily plný tým pro patnáctkové rugby, což se letos podařilo právě Petrovickým ženám. Pro rozvoj ženských patnáctek je potřeba, aby se zvýšila členská základna všech týmů a jednotlivé kluby postavily celé týmy.

Petrovice 17 : 15 Spatria

V neděli 30. 10. ženy odehrály zápas se Spatrií (sloučení týmů Sparta, Tatra Smíchov a Slavia) na RC Tatra Smíchov. Petrovické ženy hrály tvrdě a snažily se držet systém, který nastavil trenér Pavel Hodan. Po bojovném utkání vyhrály 17 : 15, kde v poločase šla do hry celá lavička.

Petrovice 56 : 10 Vydra

Podzimní část XV rugby byla ukončena nedělním zápasem Petrovic a Vydry se skóre 56:10 pro Petrovice.

V neděli 6. 11. se v zeleném údolí odehrál 2. zápas žen v XV rugby. Utkal se tým domácích Petrovických se sloučením Vydra (moravský celek spojující více týmů). Atmosféra opravdu ragbyová byla podpořena pošmorným počasím a ještě rozdupaným hřištěm z dopoledního dětského turnaje dětí U10.

Na dopoledním tréninku po společné snídani v klubovně se ženy sehrály v akcích ze standardních situací a řekly si taktiku na odpolední zápas. Ženy na soupeřky vlítly a přehrály je 56:10.

Vyjádření Eduarda Krutznera ml. k zápasu
„Na to jaké bylo počasí, hodnotím hru velmi dobře. Bylo samozřejmě více technických chyb, ale to k tomu počasí patří. Hra je každopádně lepší a systémovější než v počátcích XV. Na systému je ale ještě nutné zapracovat, především útočné fáze – efektivní vstup do obrany, postavení hráček – příjem po autu, atd. Obrana byla dobrá. Také se dá zapracovat na protiútoku.“
Vyjádření znovuobjevené hráčky Míši Blažkové
„Jsem strašně šťastná, že jsem zpět. Tým má lepší partu, než když jsem ho opouštěla. Hrálo se mi skvěle, ale jestli to za něco stálo, musí posoudit trenér, každopádně si to s Váma strašně užívám.“ Proč ses vrátila zpět? „Zastýskalo se mi po rugby jako po sportu a také po tom patřit do týmu.“

Děkujeme Hance Erice Radochové a Chrisovi za odpískání zápasů.

Miloš Březina FOTO

Miloš Březina FOTO2