PYRF 2017 – U12 v Petrovicích (8. března)

  • 14.4.2017

Foto (c) Lukáš Bednář, další foto z turnaje najdete na Lukášově webu www.tvrugby.com. TV reportáž odvysílanou na TV Barrandov stahujte zde.

Hostili jsme jeden z největších turnajů, který se kdy v ČR v kategorii U12 konal a i díky Vám, rodičů, prarodičům, přátelům a známým, ale hlavně díky dětem, se povedl na výbornou. Turnaj samotný začal již o několik týdnů dřív, kdy se začal scházet organizační tým. Počet přihlášených družstev rostl a zastavil se na 30 týmech. Nakonec družstvo Českých Budějovic nepřijelo, i tak je 29 týmů (12 zahraničních) velkým soustem. Odehráno bylo 122 utkání!!! na třech hřištích, celkem 854minut (14 ¼ hodiny) hry, vidět jsme mohli víc jak 370 pětek, do hry se zapojilo přes 350 dětí z 8 zemí – mimo týmy z Čech a Moravy jsme viděli borce z Anglie, Gruzie, Litvy, Lotyšska, Ukrajiny, Ruska a Německa. Prostě jedna velká paráda. A vše jsme to zvládli na jedničku – i díky vám všem.


29
týmů
353
dětí
122
utkání
378
pětek


Aby si na tomto turnaji zahráli opravdu všichni, dohodli jsme se s týmem Sparty na společném druhém týmu. Zde se omlouvám za chaos a trochu problémů se začátkem turnaje, nedohodl jsem pořádně, kdo se bude o děti starat, nakonec si odpovědnost za děti vzal na sebe Mirek. První zápasy ale byly trochu chaotické.

Dva hráče jsem ještě půjčili Litevské Jurmale a vyrazili jsme do soubojů v základní skupině. První zápas jsme hráli s Olomoucí. Soupeř se od posledního vzájemného zápasu opět zlepšil, výhra 3:0 je tak velmi zasloužená. V druhém zápase hrajeme s Tatrou B a na výhře 6:0 se podílejí všichni hráči. Pak nás čekají ještě dva zápasy s cizinci – RC Cricket Dresden porážíme 5:0 a RC Jurmala 4:0.

Do odpoledních bojů vstupujeme po výhře ve skupině a po rozdělení poměru položených pětek, z druhého místa celkově. Odpolední skupiny jsou podstatně těžší a hned v prvním zápase nás čeká těžký soupeř v podobě Sparty Praha. I do odpolední části turnaje ale vstupujeme velmi dobře a Spartu porážíme 2:0. V dalším zápase nás čeká pozdější finalista – Bystrc Brno. Od začátku zápasu se spíš bráníme, snaha o průnik soupeřovou obranou je vždy od hráčů Brna velmi rychle zažehnána. Pro nás je to velmi těžký zápas a po drobném zranění dvou důležitých hráčů pro zisk míče (Jirky a o chvíli později i Hanze) se vyhlídky na položení pětky zmenšili dobře o polovinu. Ostatní se sice rvou o každý metr, získat balony z rucků se nám ale již nedaří a poslední 2 – 3 minuty jsme pod ohromným tlakem a tak není divu, že i dvakrát naše obrana propadne. Prohra 0:2 je ale po super výkonu a hráči Bystrce měli plné ruce práce, aby něco podobného dosáhli. V dalším zápase jdeme na tým Pragy A. Tento zápas rozhoduje o tom, kdo bude hrát o případné třetí místo. Zápas je to vyrovnaný, hrajeme na pokraji sil a kdokoliv je na hřišti, podává super výkony. Po smolné akci (děti si stěžovali na předhoz) jsme zápas prohráli 0:1. Je to škoda, určitě jsme měli minimálně na remízu. Nicméně hráči Pragy byli velmi dobří a, na rozdíl od minulosti, hráli čistě a velmi pěkně. Škoda, děti to obrečely… Poslední zápas hrajeme s Kaliningradem a výhra 3:1 je ne jen zasloužená, ale ještě i pro ruský tým milosrdná.

Na závěr pak odehrajeme přátelské utkání s anglickým týmem Teddington RFC (tento tým spolupracuje s Harlequin FC hrajícím nejvyšší anglickou ligu). Hodně jsme střídali, aby si zahrálo co nejvíc dětí, a prohra jen 1:2 je obrazem naší velmi dobré hry po celý den.

Následuje ukončení turnaje za přítomnosti paní starostky Judr. Hromasové z Prahy Petrovic. I paní starostce patří velký dík za to, že se tento turnaj koná. Vždyť právě na turnaj „O pohár starostky Petrovic“ jsme navázali při vzniku PYRF. Paní starostka nás nadále podporuje a ráda mezi nás přišla i letos, aby předala pohár Fair-Play pro tým Teddington RFC.

V konečném pořadí jsme nakonec obsadili krásné 5. místo.

1. RC Mountfield Říčany „A“
2. RC Brno Bystrc
3. RC Praga „A“
4. Teddington RFC – ENG
5. RK Petrovice
6. Tatra Smíchov „A“
7. RC Sparta Praha
8. RC Olomouc
9. Vilnius Rugby Academy – LTU
10. NT Kaliningradreg. – RUS

Ještě jednou všem dík, byl to krásný den.

22. 4. se nezapomeňte dívat na ČT Déčko – pořad Lvíčata. Můžete si turnaj připomenout ve zkrácené podobě ☺