PYRF jaro 2023

  • 6.4.2023

V sobotu 1.dubna se odehrál na čtyřech hřištích v Praze a Říčanech další ročník velkého mezinárodního turnaje dětí Prague Youth Rugby Fsetival (PYRF).

Náš klub byl jako obvykle hostitelem kategorie U12. Do turnaje této kategorie se přihlásilo celkem 29 týmů, z čehož bylo hned 12 zahraničních, a to z Německa (4), Polska (3), Francie (2), Litvy (2) a Rakouska (1). V organizačně velmi náročném turnaji se odehrálo celkem 116 utkání. Celkovým vítězem této kategorie se stal tým RC Mountfield Říčany před prvním týmem RC Tatra Smíchov. Na třetím místě skončil první tým SC Frankfurt 1880 „Black“, který v dramatickém utkání o třetí místo porazil náš domácí výběr v poměru 1:0. Náš první tým tedy v této kategorii obsadil velmi pěkné čtvrté místo. Velmi srdnatě a čestně hrát také náš rezervní celek. Celý turnaj jsme s vydatnou pomocí dobrovolníků, především z řad rodinných příslušníků našich hráčů zvládli jako tradičně ke spokojenosti všech a v časovém limitu. Všem dobrovolníků patří velké poděkování za zdárný průběh turnaje. Velmi dobře si vedli i rozhodčí z řad našich mladých hráčů z týmu mužů a kategorie U16, kteří s přehledem odřídili všechna utkání pod bedlivým dohledem nejzkušenějšího z nich našeho sportovního ředitele Raymonda Burnarda. Rozhodčí na závěr ocenili i nejslušnější tým turnaje cenou Fair play, která se tentokrát stěhuje do Polska k týmu RC Lechia Gdańsk I.

Kategorie U10 hrála svůj turnaj na horním hřišti RC Tatra Smíchov. Náš první tým v této kategorii potvrdil své kvality celkovým druhým místem v turnaji, čímž docílil ze všech našich týmů nejlepšího umístění. I zde jsme měli i druhý tým, který obsadil velmi pěkné 25. místo z celkově 30 zúčastněných týmů. Všem hráčů a celému realizačnímu týmu kategorie U10 k tomuto úspěchu gratulujeme. Turnaj vyhrál celek RC Mountfield Říčany I, na třetí místě se umístil stejně jako v kategorii U12 první tým SC Frankfurt 1880.

Nejmenší z kategorie U8 si dali dostaveníčko na hřišti RC Praga Praha ve Vysočanech. Do bojů v této kategorii jsme nasadili celkem tři týmy. Celkem se turnaje účastnilo 26 týmů. Vítězem této kategorie se stal také první celek RC Mountfield Říčany před brněnskou Bystrcí a prvním celkem RC Tatra Smíchov. Náš nejlepší tým obsadil bohužel až osmé místo, čímž potvrdil menší výkonnostní krizi, se kterou se v této kategorii tuto sezónu potýkáme. V této kategorii však nejde primárně o výsledky a důležité je, aby si všechny děti turnaj užily, což se bezpochyby povedlo.

Nejstarší kategorie U14 hrála svůj turnaj v Říčanech. Náš výběr obsadil z celkových devíti účastníků turnaje osmé místo. V této kategorii vyhrála turnaj RC Tatra Smíchov před prvním týmem RC Lechia Gdańsk a domácím výberem.

Již teď se jistě všichni těšíme na další ročník tohoto prestižního turnaje, který proběhne na podzim 14.října 2023.

Rugby zdar!