Smutná zpráva…

  • 5.10.2017

Odešel náš kamarád Pepíček Mansfeld (*30.9.1935 +2.10.2017).

Zemřel Pepa z první řady

Odešel nám brácha, kamarád, příkladný sportovec, ale také klaun, zpěvák a rovný člověk, kterého měl každý rád.

Bylo nám velkou ctí a potěšením, že jsme mohli s ním se smát a prožít kus svého života.

V čele party klaunů, kteří tvořili z ragbyového klubu Motorlet klub RADOST, exceloval zejména svojí vitalitou a bojovností. Nerad prohrával, rád jedl. Jeho jídelní koncerty byly nezapomenutelné. Již jen jak jedl párek s hořčicí na papírovém tácku, bylo představením virtuóza.

Byl oporou všem. Hlavní oporou byl jako zpěvák, což je v ragby velmi důležité. Uměl všechny písničky od začátku do konce. Vždy správně nasadil výšku a tóninu písničky. Měl silný a jasný hlas. Takovým byl i člověkem. Jasným silným a veselým.

Hrával v 1. řadě mlýna a bylo to vždy znát. A kdyby neměl tak vyvinutou hruď a šiška mu nevystřelila vzhůru pod tlakem jeho silné paže, tak mohl položit vícekrát, nežli se mu to povedlo. Aktivně hrál do neuvěřitelných 47 let.

Jako Pražák měl kupodivu rád moravské písničky, vínečko a hudebníky z Moravy. Na lyžích a na kole byl nepřekonatelný, hlavně svými karamboly a neuvěřitelnými příhodami.

Bude nám chybět. Čest jeho památce.

Ragbisté z Motorletu a Petrovic.

Poslední rozloučení s Pepíčkem Mansfeldem proběhně v pondělí 9.10. v 10 hodin na Vinohradském hřbitově v obřadní síni, kde jsme se loučili i s Jardou Heimem a Petrem Žáčkem. Vchod je uprostřed zdi hřbitova vpravo při cestě pěšky z kopce z východu M Želivského nebo do kopce od st. tram u Velké strašnické obřadní síně. Za vrátnicí se jde vlevo. Dá se také jít hřbitovem do kopce brankou vpravo od vrátnice Velké strašnické obřadní síně.

Raby zdar,
Petr Vinecký