Turnaj PYRF U10

Podzimní turnaj PYRF (Prague Youth Rugby Festival) byl letos rozdělen na dva dny 21. a 22. října.

Tým nastoupil ve složení: Kuba Bednář, 3x Lukáš (Hejtmánek, Rada, Laštovka), 3x Matěj (Jaroš, Jankovič a Šedý), 2x Janičky (Krylovová a Sládková), Adam, Bertík, Sam, Vašek a David. Protože šlo o dvoudenní turnaj v chladném počasí, tak jsme raději  vzali 14 hráčů. První den si zahráli všichni, druhý den jsme již hráče tolik netočili a někteří si moc nezahráli.

V sobotu byla na pořadu základní skupina (3 skupiny po 5 týmech). Díky výsledkům z předchozích turnajů jsme byli nasazeni jako jednička třetí skupiny. V naší skupině byl ještě Tatra Barbarians, Piráti, RC Slavia a Říčany 2.  Bohužel jsme v prvním zápase narazili na nejslabší tým Tatra Barbarians a lehce vyhráli 10:0, což nám dalo pocit, že celý turnaj budeme dávat soupeřům „desítku“. Další zápas máme se Slavií, sice vyhráváme 5:0, ale hra je vyrovnaná a výsledek neodpovídá předvedené hře. Naštěstí  se nám skórovat z několika úniků. Na zápas proti Pirátům (společný tým menších týmů Plzeň, Kralupy, atd…) trochu zariskujeme, necháme nejlepší hráče odpočívat a nastupují hlavně náhradníci. Velmi rychle prohráváme 3:0, dvě pětky nám dá náš hráč Kuba Borovička. Postupně tým prostřídáme a nakonec vyhráváme 4:3. Poslední zápas proti Říčanům 2 vyhráváme 5:1, ale opět jde o vyrovnaný zápas. I když výsledky vypadají jasně, většina utkání byla velmi vyrovnaná a soupeře nepřehráváme, jako bychom  hráli na půl plynu. Po skončení hráčům promlouváme do duše, že tato hra nám nebude proti lepším soupeřům stačit. Čeká nás oběd, jako již tradičně na Tatře čína s rýží, ve vyhřátém stanu, což je velmi příjemné. Po obědě někteří jedou na Markétu, podívat se na zápas Česká Republika + Supa Barbarians.

Podle předpokladů nás druhý den v osmifinálové skupině potkala Sparta a Olomouc. Sparta letos hraje pěkné rugby a navíc je již rozehraná z prvního zápasu. Oproti sobotě nastala velká změna a všichni od začátku makají naplno a snažíme se hrát jako tým. Spartu porážíme 3:0, sparťané jsou z porážky smutní, ale slíbíme jim, že porazíme Olomouc a oni postoupí z druhého místa. Tím si zajistíme podporu fanoušků na další zápas. Po krátké pauze nás čeká Olomouc, kterou porážíme 5:0. Tím si vybojujeme postup do tříčlenné finálové skupiny, spolu s Pragou a Říčany. Překvapivě chybí Tatra. Mezi tím začnou kluci podporovat Slávii proti Erfurtu, na oplátku nám pak fandí i Slavia.

Začínáme proti Říčanům, kteří jsou jako vždy výborně technicky vybavení. Díky nedůslednosti přijdeme o dvě pětky (předhozy v pětkovišti), ale naštěstí máme výbornou obranu a na poslední chvíli zabráníme pětce Říčan. K tomu se nám podaří po velkém tlaku položit a  v závěru přidáme ještě jednu pětku. Kluci po zápase udělají již klasickou uličku a říčanské kamarády doprovodí skandováním Říčany, Říčany. Pak jim jdou ještě fandit při dalším utkání.

Utkání s Pragou, je zápas o vítězství v turnaji. Praga se letos velmi zlepšila a předvádí tvrdou, silovou hru. Opět je to boj o každý balon, nemáme čas rozehrát a rveme se o každý metr. Nám se nepodaří položit po pěkném překopu, na druhé straně zabráníme již jasné pětce. Pragu pak porážíme 2:0 a vyhráváme PYRF!!!

 

Chceme poděkovat všem hráčům za předvedené výkony, všichni makali na maximum a chtěli vyhrát. Speciální dík i hráčům z „lavičky“, kteří se v neděli nedostali moc do hry, ale i tak jsou součástí týmu a celou dobu podporovali a chtěli hrát (velká změna proti začátku sezony).

 

Nechceme hodnotit jednotlivé hráče, protože jsme opět hráli tým. Ale musíme zmínit naši obranu, která dokázala odehrát semifinálovou i finálovou skupinu bez obdržené pětky (skóre 12:0)!!! V roji úřadoval hlavně Bertík, Vašek, Šeďák a Mates Jaroš s podporou Kuby a Adama.

 

Díky

Dan a Marek