Tým U10 veze stříbro

  • 19.10.2022

V sobotu 15. října 2022 se v Praze konal tradiční Prague Youth Rugby Festival (PYRF). Zápasy turnaje kategorie U10, kam přijeli hosté z Rumunska, Rakouska a Německa, se odehrály v aprílovém počasí na „horním“ strahovském hřišti Tatry Smíchov a Rugby klub Petrovice zde reprezentovala dvě družstva. Tým A1 byl složen ze starších hráčů ročníku 2013, kteří nedávno přivezli z olomouckého celostátního turnaje pohár za 1. místo, a tým A2 poskytl především mladším hráčům ročníku 2014 zakusit atmosféru prestižního turnaje a možnost změřit síly s dalšími výběrovými týmy.

Tým A1 si v základní skupině celkem jednoznačně poradil se svými soupeři z Rumunska (5:0), Tatry B (8:0) a Budějovic (8:0). Nevyhnul se však drobnému zaváhání s Babicemi, které však nakonec porazil 5:2. Bohužel hráči nevyužili zápasů s relativně slabšími týmy k tomu, aby se „rozskládali“, a připravili se tak na finálovou skupinu. To se projevilo hned v prvním odpoledním utkání s Vyškovem, kde nám perfektně bránící soupeř dovolil položit jen 2 pětky a sami jsme rovněž neubránili 2 útoky. Hráči si naštěstí vzali k srdci rady trenérů a v následujícím zápase s Pragou hru zrychlili a začali rovněž lépe bránit. Výsledek se dostavil v podobě výhry 5:1. Svůj zlepšený výkon mužstvo potvrdilo v následujícím zápase s Říčany B, které jsme porazili 4:2. Tento zápas měl být předehrou k našemu finálovému vystoupení na turnaji, a to k zápasu s Říčany A. Toto utkání naplno ukázalo, jak kvalitní soupeř umí rychle trestat naše chyby v obraně. Prohra 1:6 znamenala ve výsledných počtech 2. místo, právě za Říčany A. Jen slabou náplastí nám může být, že to bylo právě naše družstvo, které dokázalo říčanským položit jedinou pětku turnaje.

Zápasy A2 byly výsledkově rozmanitější: pohledné první utkání s Vyškovem B skončilo naší výhrou 5:2. Následovalo utkání s pozdějším vítězem turnaje Říčany A, které sice skončilo jasnou porážkou 0:9, ale naši hráči bojovali a předvedli proti silnějšímu soupeři několik krásných akcí. Následně jsme si zvedli náladu jednoznačnou výhrou nad Plzní 7:0. Poslední dopolední utkání se Spartou Praha mělo rozhodnout o tom, kdo postoupí ze základní skupiny do odpoledních bojů z 2. místa. Můžeme jen litovat pozdního a pomalého vybíhání proti soupeřově rozehrávce, které Spartě v náročném utkání zajistilo vítězství 3:1. První odpolední utkání s Iuridicou přineslo skvělý výkon našeho mužstva, bohužel však skončilo prohrou 3:4. V prvním mezinárodním zápase s Německem jsme remizovali 1:1. Další mezinárodní zápas, tentokrát s Rumunskem, přinesl další vyrovnaný zápas a další (těsnou) prohru 2:3. Všichni jsme doufali v obrat, protože hráči si to za své výkony určitě zasloužili, a ten přišel v posledním zápase, kdy jsme bojovným výkonem 4:1 porazili Olymp A.

Vedoucí kategorie U10, Honza Kroužek, hodnotí výsledky turnaje takto: „…celkové druhé místo našeho Áčka je velmi dobré, avšak ukázalo, že musíme zlepšit obranou fázi hry. Trošku smolné je 14. místo mladšího Áčka, ale všichni měli stejné podmínky, takže se není nač vymlouvat. Jsou-li týmy takto vyrovnané, každé zaváhání bývá potrestáno.“

KF