Tým U14 velmi úspěšný na turnaji v německém Heusenstammu: 1. místo!

  • 26.9.2018

Nejprve malá vsuvka:

RC Říčany : RK Petrovice 68:0 (17:0), neděle 14.9.2018

V druhém zápase podzimní části zápase jsme hráli jen jednu polovinu zápasu. Druhou jsme vzdali. Bohužel. Na tento zápas jsem nemohl být přítomen a nebudu tedy ani zápas hodnotit. Výsledek mluví sám za sebe.

Turnaj Heusenstamm, sobota 20.9.2018

Navázali jsme na předchozí léta a vyrazili na turnaj k našim dlouholetým kamarádům z Heusenstammu. A výlet to byl podařený. Tedy kdyby nám někdo nezabavil telefony a v autobusu jsme si nemuseli povídat s kamarády. Alespoň, že jsme cestu zpříjemnili koupelí v bazénu, projeli se na toboganu, zaskákali si z metrové, tří metrové a odvážní i z pěti metrové věže, zalezli si na prohnuté horolezecké stěně – kdopak asi vylezl nejvýš???, kdo uhodne ??? – prostě jsme si to užili. Po příjezdu a ubytování jsme vyrazili na Kebab a pak hurá na kutě (stále bez telefonů – grrr).

Budíček byl již brzy ráno (od 7:00 jsme měli snídani), ale snídaně stála za to. Sýr, salám, šunka, vejce, marmelády, čokoláda, jogurty, ovoce…prostě o nás bylo postaráno na jedničku. Chvíli po osmé hodině vyrážíme, cestou nabíráme druhou část našeho zájezdu a fofrem na hřiště.

Hrajeme hned první zápas a to s týmem RK Čelik (Bosna a Hercegovina). Soupeř má značnou výškovou převahu a vypadá hodně dobře. My jsme ale připraveni a hlavně se nebojíme a hrajeme od první minuty super hru, kterou bychom rádi viděli i na domácích hřištích. RK Čelik porážíme jasným rozdílem 45:0.

To druhý soupeř z Weidenbrücken nás prověří mnohem víc. I přes hodně zdatného soupeře se nám daří položit tři pětky a hráči Weidenbrückenu snižují až po protočení hráčů i jejich postů. Výhra 15:10 je ale moc dobrá.

Ve třetím zápase hrajeme s domácím SG Heusenstamm. Celkem v pohodovém tempu, ale ve velmi kvalitním výkonu, vyhráváme i třetí zápas, tentokrát 35:0.

Poslední zápas je vlastně i finále. Hrajeme proti, také zatím neporaženému, týmu Heidelberger RK. V první půli soupeře nepustíme k ničemu kloudnému a sami udáváme tón hry. Zaslouženě se radujeme z první pětky a stále se nám daří soupeře držet daleko od našeho pětkoviště. Do druhé poloviny soupeř posílá čerstvé síly, a herně se zvedá. Naše obranná hra je ale velmi kvalitní a nejlepší hráč soupeře nám utíká jen jednou, jinak se nám daří jej odskládat. Po závěrečném hvizdu je tedy ten, kdo se raduje, soupeř, protože remíza 5:5 je pro něj velmi dobrá a pro nás ne moc spravedlivá. Byli jsme lepší a je škoda, že jsme nedali víc pětek.

Vše jsme řádně spočítali a víme svoje. Dětem ale nic neříkáme a čekáme na jejich reakci při vyhlášení. A věřte mi, stálo to za to. Ano, jsme první o lepší skóre. Zaslouženě si jdeme pro pohár a ten darebák, který má stále u sebe všechny ty telefony, je z nějaké čiré euforie či pomatení mysli začne rozdávat dřív, než vyhrožoval… Pak dáme večeři a hurá domů. V jednu ráno jsme tak utahaní, ale šťastní, doma.

Díky všem, bylo to super.

Nemohu nezmínit výkon rozhodčích, který byl na tuto kategorii úžasný. Hlavně Brit, který nám pískal hned tři utkání, byl neskutečný, s citem pro hru vedl utkání s nadhledem a přesně v duchu hry. Moc mne potěšil velkou chválou na náš tým a způsob naší hry. Chválil obrannou i útočnou činnost, prostě radost to slyšet a trenér se pýchou téměř nadnášel 😉

V sestavě jsem udělal nějaké změny a doufám, že to povede k celkovému zlepšení hry. Také to, že jsme si otestovali v zápase akce, které trénujeme (a ono to vycházelo), nám určitě pomůže do dalších zápasů.

Základní sestava: 1. Štěpán.; 2. Šimon.; 3. Vojta.; 4. Břéťa.; 5. Kubíček.; 8. Hanz; 9. Prokop; 10. Lukáš P.; 11. Ema; 12. Mari; 13. Jirka; 14. Dítě; 15. Jula; střídání: Míša, Forest, pan Pecháček.

Všem děkuji!

Milan