U12 na celostátním turnaji v Petrovicích (24.9.2016)

  • 25.9.2016

Tentokrát jsme si přijeli zahrát na domácí hřiště a hned na celostátním turnaji, který je vnímán jako podzimní Mistrovství ČR. Na turnaji mohli hrát jen hráči, kteří mají licenci a i tak jsme se sešli v pěkném počtu 15ti hráčů a hráček. Na soupisce jsme měli Jirku, Maryho, Hanze, Pavla, Prokopa, Kubíčka, Matese, pana Pecháčka, Matěje, Michala, Viktora, Petra a ne jen pro okrasu, ale velmi platné členky týmu Julču, Emu a Míšu ☺. Fandit přišli ještě Filip s Denisem, za což jim patří dík.

Turnaj začínal netradičně až v 11 hodin a byl plánovaný jako celodenní s ukončením do 16:30. Časově jsme vše zvládli a to i přes problém s dopravou jediného moravského týmu z Olomouce, který zpomalili „fanoušci“ Ostravského Baníku ☹  (buďme rádi za rugby☺). Naši kamarádi z OL tak přišli o první vrchol celého turnaje a to na poslední chvíli zorganizované živé přehrání České hymny od naší hráčky a houslistky Míši Dubovské, kterou za odvahu, ale hlavně moc hezkou hru na housle všichni odměnili velkým potleskem. Míša byla nervózní, ale úspěch měla veliký. Ještě jednou moc děkujeme!!!

RK Petrovice vs. RC Kralupy n/Vlt 4:1

RC Kralupy

Po nástupu se rozbíhá celý turnaj a naši hráči jdou v prvním zápase hrát s týmem Kralup. V prvním poločase se trápíme a je celkem jednou, že jsme na hřišti již od 9:00, hrajeme až chvilku po jedenácté, stejně je výkon ospalý. Pomalu vybíháme, necháváme soupeři prostor na rozehrávku, uhýbáme se trochu vyšším protihráčům, hra je bez ráznější obrany, ale i bez podpory kamarádů při našich útocích. Po prvním poločase je zaslouženě skóre 1:1. Do poločasu druhého jdeme přeci jen s větším elánem, hra se mírně zvedá a na konec zápasu se již dá dívat. Výhra 4:1 je dobrým vstupem do turnaje.

RK Petrovice vs. RC Praga 1:4

RC Praga

V druhém zápase hrajeme s týmem Pragy, pro který to je první zápas v turnaji. Na hřišti to ale není znát a v prvním poločase jsme se opět vrátili k ospalé pomalé hře bez většího zájmu správně a v čas bránit soupeřovy hráče. A opět v poločase druhém hru zlepšujeme. Na obrat v zápase to ale nestačí a s týmem Pragy prohráváme 1:4.

RK Petrovice vs. RC Říčany 1:3

RC Říčany

Třetí zápas před polední pauzou hrajeme s hlavním favoritem turnaje, s týmem Říčan. Říčanští na nás vlítli s velkou vervou a touhou zvítězit, naše obrana je ale v tomto zápase od prvního výkopu neskutečně obětavá, přesná a hlavně tvrdá. Hráči Říčan mají velké problémy, přesto v prvním poločase dvakrát inkasujeme. Druhý poločas je z naší strany opět lepší než první, hru jsme zcela vyrovnali a po krásné souhře, kdy Jirka navázal tři protihráče a uvolnil tak Emu, která pokládá pětku, snižujeme na rozdíl jednoho položení. Byli jsme i velmi blízko vyrovnání, kdy se Jirka únikem přes celé hřiště již téměř dostal do pětkoviště soupeře, jeden ze soupeřů jej ale přeci jen dostihl a těsně před pětkovištěm zastavil. Škoda, že si neumíme přihrát ze země, dobíhal tam jeden, dva naši hráči…V poslední akci zápasu děláme chybu a dostáváme třetí pětku. Sice jsme 1:3 prohráli, ze hřiště jdeme ale s hlavou nahoře, zápas se nám velmi povedl a to si zahráli úplně všichni!!! Velmi překvapil Pavel, který měl několik skládek vyšších a silnějších protihráčů, velmi dobře hrála Ema, která zachránila dva úniky, ale neztratil se nikdo a výborný výkon „nakopl“ celý tým k podobným herním projevům i v odpoledním programu.

RK Petrovice vs. RC Olomouc 9:1

RC Olomouc

Po obědě a krátké pouze se přesouváme na hřiště „B“ a jdeme si zahrát s týmem Olomouce. Od první minuty je jasné, že si hráči přenesli výkon ze zápasu s Říčany, a že to tentokrát budeme my, kdo bude od první minuty udávat tempo hry. Po velmi dobrém a hlavně kolektivním výkonu je skóre 9:1 v náš prospěch.

RK Petrovice vs. RC Slavia 3:0

RC Slavia

V dalším zápase hrajeme se Slavií a čeká nás těžký soupeř, který má touhu uspět. Ze začátku se hra přelívá ze strany na stranu, postupně ale soupeře přehráváme, sice o trochu, ale o tu důležitou. Výhra 3:0 nás posouvá do hry o medaili.

RK Petrovice vs. RC Sparta 8:1

RC Sparta

Stačí „jen“ zvítězit i v posledním zápase, který máme s, nám nevyhovujícím soupeřem, Spartou Praha. Se Spartou jsme se na podzim utkali dvakrát a dvakrát jsme odešli poraženi. Na hřišti to ale tentokrát vypadá zcela jinak, všichni dřou na doraz, výkony všech jsou na jedničku a po výhře 8:1 je jasné, že máme medaili.

No, a protože bychom se měli u sportu i dobře bavit, nezbývalo než splnit to, k čemu jsme se s Petrem zavázali – když bude placka, jdeme do potoka. Za skandování celého týmu „trenéři jdou do plavek“ a velkého zájmu přihlížejících nezbývalo než si jít zaplavat do Botiče ☺. Ještě, že svítilo sluníčko a že voda byla celkem teplá… kdyby Míra neměl v rukou berle, plaval by určitě s námi.

Celkovým vítězem turnaje se o skóre stali hráči Říčan, kteří ve vzájemném zápase s druhou Pragou remizovali 1:1.

Pořadí týmů: Říčany, Praga, Petrovice, Slavia, Sparta, Kralupy, Olomouc

Všem moc gratulujeme a děkujeme za předvedenou hru.

K jednotlivým hráčům RK Petrovice

Po slabším staru se hra všech zvedla, nejde říct, kdo byl nejlepší. To bych musel jmenovat 6, 7 hráčů. Důležitá je týmovost a kompatibilita týmu. Velkou pochvalu musím dát Marymu, který zlepšil svou hru asi nejvíc, stejně jako Pavlovi, jenž od zápasu s říčanskými skládal a velmi dobře bránil. Neztratil se ale opravdu nikdo, Hanz výborně atakoval soupeře v rozehrávce i při výkopech, Jirka měl skvělou obranu i podporu útoku, Prokop opět výborný výkon v obraně i útoku, Mates s jeho precizními skládkami a kvalitním čištěním, Julča s rychlou přihrávkou a super útokem, Ema neztratila snad jediný míč, všechny souboje ustála a zlepšila obranu, Míša se neztratila v jediném zápase, velmi se snažila a hlavně měla chuť hrát. Hodně se zlepšil i Kubík, který v předchozích turnajích tolik nebyl vidět, a pan Pecháček, který dostal velkou chuť do hry a předváděl výborné výkony jak v útoku tak i obraně. Zlepšili se ale i Petr a Viktor a oba mají určitě potenciál herního růstu. Michal a Matěj zatím malinko za ostatními zaostávají, ale chutí a touhou hrát se i jejich hra zlepšuje. Oba jsou chvilkama ztraceni, vzápětí ale předvedou super zpracování překopu, výbornou přihrávku či dobrý průnik. U obou očekávám další zlepšení hry s postupně odehranými minutami.

A aby těch díků nebylo málo, tak ještě jeden velký dík všem maminkám a tatínkům, babičkám a dědečkům, kamarádům a nevím ještě komu dalšímu, za podporu, fandění, pomoc s turnajem, zapisováním a báječnými dobrotami, které pro děti napekli a do stánku darovali. Všichni nám vás závidí. Jste skvělí.

K turnaji (+/-)

+ podařilo se udržet volný prostor mezi hřišti „A“ a „B“
+ i přes komplikace s dopravou OL zápasy dobře navazovaly
+ super zázemí od rodičů
+ výkony všech týmů (hlavně našeho ☺)
+ super zahájení – Míšo, ještě jednou dík

– malý počet týmů, na celostátní turnaj je 7 opravdu málo
– nepřítomnost (nezájem?) ať již šéftrenéra či prezidenta Petrovic je zarážející

Co nás čeká?

30.9. – Zájezd Heusenstamm vrchol společensko-sportovní sezony, zatím nahlášeni Jirka, Pavel, Honza F., Ema, Julie, Natálie, Prokop, Jakub, Míša, David a Honza R. Někdo další? Břéťa, Michal, Matěj, Viktor??? POZOR, odjezd je v pátek ráno!!!

8.10. – Olomouc vyrazíme na celodenní turnaj do Olomouce, bude sranda, zahrajeme si a pobavíme se. Pojedeme vlakem již v pátek 7.10. Rodiče vítáni, hlaste se i děti!!! Spát budeme v OL, s sebou spacáky a něco pod ně.

16.10. – Olymp nový tým, nové hřiště, stadion Na Markétě. Určitě bychom měli postavit dva týmy!!!

POZOR!!! Pro všechny hráče v kat. U12 je povinná vstupní lékařská prohlídka u sportovního lékaře!!! Fotografii psového formátu přinesou – Honza R., Filip, Břéťa.

Ragby zdar,
M+M+P