U12 na druhém regionálním turnaji

Na druhý regionální turnaj sezóny jsme jeli na nám nedalekou Slavii. Pořadatel velmi správně rozdělil rekordních 23 týmů do časových bloků a tak náš B tým hrál již od půl desáté, zatímco A tým hrál svou elitní skupinu až od půl dvanácté. Na turnaj se nám přihlásilo dvacet hráčů a potěšitelné je, že všichni nahlášení na turnaj i dorazili. Mohli jsme tak sestavit oba týmy jen z vlastních hráčů.

RK PETROVICE U12 A – Oproti minulému týdnu se dostavil Prokop a Vojta M. Naopak chyběl Filip a stále zraněný Radek. Měli jsme tak k dispozici 10 hráčů a z B týmu občas, ale opravdu jen zřídka musel zaskočit Adam. Předvedená hra se oproti minulému turnaji přeci jen zlepšila, i když jen mírně a potěšitelné bylo to, že jen jedno utkání se nám vyloženě nevydařilo a tahali jsme v něm za kratší konec evidentně hned zpočátku. Zlepšila se i bojovnost celého týmu a aktivita mladších hráčů ročníku 2007. Přesto však kupíme mnoho chyb, a máme ve hře mnoho nedostatků, na které se musíme zaměřit, a navíc nás mnohokrát na tomto turnaji nějak „neposlouchal“ míč. Celkově jsme však z našich výkonů jak my trenéři, tak i hráči měli větší radost, než před týdnem a tomu odpovídaly i výsledky kdy jsme ze šesti utkání tři vyhráli a ve třech skončili poraženi a v sedmičlenném startovním poli elitní skupiny jsme se tak pomyslně umístili uprostřed s přeci jen aktivním skóre ze všech zápasů 11:8. Výsledky: RK Petrovice A vs. – Říčany B 1:2 vs. Slavia A 1:0, vs. Tatra B 3:0, vs. Tatra A 5:1, vs. Říčany A 0:3, vs. Praga A 1:2.

RK PETROVICE U12 B – Do skupiny B se přihlásilo rekordních 16 týmů a ty byly tak náhodně rozděleni do tří skupin bez ohledu na výkonnost. Náš rezervní tým byl zcela jiný než před týdnem a z minulé sestavy hráli tentokrát jen dva hráči a to Míša a Honza. Dále se objevili Viki, Viktor a Václav. Nyní hrající Adam a Šimon minule zaskakovali v A týmu a družstvo doplnila trojice úplných nováčků Vojta P., Olda a Maruška. Na lavičce ještě byli připraveni hráči A týmu Krejča a Vostříž, ale ty jsme nasazovali opravdu jen, bylo-li to skutečně nutné z důvodů vyčerpání nebo zranění hráčů základního kádru B týmu. Tým byl tak velmi nesourodý a podle toho vypadala i hra. U všech byl k vidění snaha, občas se povedly hezké individuální průniky, občas u některých zkušenějších hráčů i včasná podpora hráče s míčem, nicméně většinou byla naše hra rozháraná a chaotická. Nejhorší ale byla jakákoliv absence individuální obrany. Za celou dobu jsme tak mohli vidět maximálně dvě, tři skutečné skládky soupeře a to je i na B skupinu málo. Čeká nás tedy všechny hodně práce, abychom celý rezervní tým více sehráli a zkvalitnili. Na to je ale třeba, aby se hráči zúčastňovali pravidelněji regionálních turnajů a ne abychom jeden týden měli úplně jiný tým než týden předchozí. Výsledky: RK Petrovice B vs. Sparta A/B 1:5, vs. Tatra C 3:4, vs. Olymp A/B 6:3, vs. Přelouč 0:9. (kluby Sparta a Olymp měli po dvou vyrovnaných týmech ve skupinách B a žádný ve skupině A).

Zakončili jsme tak první třetinu podzimních regionálních turnajů, nyní je dvoutýdenní přestávka, kterou si zpestříme turnajem v Drážďanech a v Olomouci (ORF). Nejlepším hráčem první třetiny regionálních turnajů vyhlašujeme Kubíčka Suchomelů J.

Za trenéry RK Petrovice U12 – Ota