U12 na turnaji na Spartě (6. 11. 2016)

  • 9.11.2016

Poslední letošní venkovní turnaj se odehrál na hřišti Sparty Praha. Opět jsme mohli postavit dva týmy a stejně, jako na hřišti OLYMPu jsme hráli ve dvou po sobě následujících časech.

Petrovice „B“

Ema, Míša, Břéťa, Forest, Vojta, Viktor, Filip, Matěj K., Richard, Michal a Šimon odehráli zápasy s třemi soupeři – OLYMP Praha, Sparta Praha a Babice. Zápasy se hrály na 2×8minut a všichni se tak mohli dostatečně předvést a ukázat co již umí. V každém zápase byl výrazně lepší první poločas, v každém zápase jsme postupně ztráceli a v žádném zápase jsme nezvítězili.

V prvním utkání s týmem Babic to vypadá, že se naše hra zlepšila, dokázali jsme držet krok a první poločas prohráli jen 2:3. Do druhé půlky ale vstupujeme vlažně, přestáváme vybíhat na soupeře a čekáme, co předvedou protihráči. Stejné to je i v dalších dvou utkáních, jako bychom hráli přes kopírák. V prvních dvou zápasech hodně pomohla Ema, která opět byla velmi aktivní. K nejlepším na hřišti pak patřila i Míša a stále se zlepšující Břéťa. Míša se nebála zastavovat i urostlé protivníky, měla dobré přihrávky a velmi dobré postavení v průběhu hry. Břéťa se stále zlepšuje, bylo znát, že získal zkušenosti s „A“ týmem. Hodně aktivní byl tentokrát Viktor. Naopak u Foresta, Filipa, Matěje a Michala jsem již čekal lepší výkony. Forest i Filip v minulých zápase aktivní, s dobrou obrannou hrou, nyní zaražení, téměř bez kontaktu s protivníkem. Je škoda, že nepředvádí to, co umí. Na Matějovi je vidět delší pauza a, byť se velmi snažil, i on již odehrál lepší zápasy. Michalovi se stále nedaří navázat na pěkné výkony ze začátku sezóny. U Vojty je vidět mírné zlepšení, hlavně pozice při obranné hře. Kontaktu se stále trochu obává, první skládky jsme již ale mohli vidět i u něj. Jen tak dál. Richard a Šimon již po hřišti nebloudí ☺ a pomalu se snaží zapojovat do zápasů.

Abychom mohli soupeřům konkurovat, je potřeba zrychlit a zlepšit přihrávku stejně jako skládání. V obou činnostech notně zaostáváme. Důvodů je mnoho, od „nováčků“ až po nesoustředěnost. Co mě ale velmi nemile překvapilo je chování dětí vůči sobě, kdy si děti nadávají, posmívají se jeden druhému… Na hřiště pak nenastupuje jeden tým, ale jen devět hráčů ☹. Takovéto chování nejen že není vhodné, dokonce je neslučitelné s tím, jak by se měl hráč rugby chovat.

Petrovice “A“

Jirka, Hanz, Pavel, Julča, Naty, Prokop, Matěj, pan Pecháček, Ema, Břéťa a Viktor odehráli další výborný turnaj. Sice jsme prohráli se Spartou a týmem Říčany “B“, výkony ale byly velmi kvalitní, což dokládají i výhry s týmy Praga “B“ a České Budějovice. V tomto turnaji jsme testovali různá rozestavení hráčů a to jak s Břéťou v roji tak třeba Pavlem na útokové spojce. U Břéti je vidět jeho snaha a touha hrát lépe, každý zápas se lepšil, přesto má ještě mnoho práce před sebou, aby ostatní dohnal. Nakročeno k tomu rozhodně má. Viktor je sice trochu pomalejší, ale určitě má na to hrát v silnější skupině. U ostatních je vidět zlepšení v útoku, kdy je velkým pozitivem mluvení. Zaznamenal jsem několik situací, kdy si dokonce i dva hráči říkali o přihrávku!!! Naty si i vyzkoušela, že jen tím, když si řekne o přihrávku, může pomoct spoluhráčovi k položení bodů. I obranná hra se zrychluje a zlepšuje. Matěj se vrací k jeho tvrdým a obávaným skládkám a tentokrát byl hodně vidět. Prokop zrychlil i zpřesnil přihrávku, přesto stále, dřív než přihraje, s balonem mává jak na prvního máje. Víc asi nemám co dodat. Kluci a holky prostě šlapou jako jeden tým ☺ a stále se zlepšují. Snad se Břéťa, Viktor nebo někdo další, brzy zlepší na tolik, že „A“ tým posílí a zvýší zde konkurenci.

Dík všem, kdo dorazil, bylo to fajn. Míše patří velká pochvala za domácí perník… mňam.

K turnaji

+ pěkná hra
+ dost hráčů

– chování některých hráčů

Co nás čeká

19. 11. – 1. Zbuzany – zahájení zimní sezony 2016/2017? Sledujte další informace.
2. 12. – 1. Rugby ples – ukončení sezony 2016, posezení v příjemném prostředí s příjemnými lidmi.

Ragby zdar,
M+M+P