U12 na turnaji v Heusenstamm, GER (1.10.2016)

  • 6.10.2016

Jedním z vrcholů podzimních turnajů je, již tradiční, zájezd do Německa k našim kamarádům z Heusenstammu. Vyráželi jsme v pátek ráno kolem 9. hodiny a těšili se na nové zážitky. Cesta uběhla rychle a my se tak mohli v klidu podívat na přátelský zápas našich hráčů U18 s domácím týmem. Po večeři, kterou nám hostitelé připravili, jsme vyrazili k požární zbrojnici, kde jsme v tělocvičně přespali. Jediným zádrhelem byla ztráta Mirka, na něhož jsme úplně zapomněli a nechali ho na hřišti. Míra je ale bojovník a v době, kdy jsme vynášeli batohy, spacáky a karimatky z autobusu se objevil, podporován oběma berlemi a Janou, která se pro něj vrátila. Míro sorry.

Po výborné snídani se jdeme připravit na turnaj, který je pro nás v lecčems nový – mlýny se hrají již i s druhou řadou, po vhození do mlýna se může „krást“ a na hřišti jsme v deseti. Se vším se ale dovedeme poprat a v každém zápase předvádíme lepší a lepší hru.

V prvním zápase hrajeme s TSV Handschuhsheim a po zlepšené hře v druhém poločasu vyhráváme 30:0 (6:0). Druhý zápas je daleko těžší, tým TV Wiedenbrück nás prověří daleko víc, přesto po výhře 10:0 je jasné, že nebudeme horší než čtvrtí a to je velký úspěch. Poslední zápas ve skupině nás potrápí favorit a i pozdější jasný vítěz celého turnaje, tým Frankfurt SC. Po trochu ustrašeném začátku hru postupně vyrovnáváme, přesto je výhra Frankfurtu výrazná, 5:20, náš výkon je ale na jedničku.

Po obědě nás čeká odpolední část turnaje a tím je boj o poháry. V boji o postup do finále hrajeme s týmem Tatry Smíchov. Zápas je velmi vyrovnaný, po základní hrací době je stav 15:15, musíme jít do prodloužení. Ani 2×3minuty prodloužení nepřinášejí rozuzlení (stav 20:20), proto se pokračuje „náhlou smrtí“ dál. Šťastnější jsou nakonec hráči Tatry Smíchov. Pro oba týmy to ale znamenalo velké vydání sil, které pak chyběly v posledním zápase. Zatím co Tatra prohrála finále 0:15, my jsme v boji o třetí místo přeci jen víc vzdorovali rumunskému týmu Timisoara. Přesto, že jsme v druhém poločase lepším týmem, nakonec stáhnout rozdíl v položených bodech nestihneme a po prohře 10:15 končíme na nepopulárním čtvrtém místě.

Děti jsou sice zklamané, že nejsme na stupních vítězů, my jsme ale nadšení z výkonů a právě ze čtvrtého místa. Jde o pokračování výborného výkonu na celostátním turnaji. Jen by nás mohlo příště jet o dva, tři hráče více. Odehrát takto těžké zápasy a mít možnost jen jednoho hráče na střídání, je pro děti velmi složité. Na druhou stranu, cestou domů byl klid ☺. Byli jsme také jediní, kdo měl v základní sestavě 4 dívky!

Na turnaji nás velmi dobře reprezentovali: Jirka, Hanz, Pavel, Ema, Julie, Natálka, Míša, Kubíček, Prokop, pan Pecháček a Jan „Forest“ (JF).

První řada mlýnu hrála v silném ☺ složení Pavel, Míša a pan Pecháček, kde hlavně Míša na mlynáři předváděla super hru, několik mlýnů soupeřům sebrala a naši „tradiční“ mlynáři by se od ní mohli učit. Pan Pecháček pak výborně vhazoval auty a v této herní dovednosti byl asi i nejlepší na turnaji. Když pak navíc ještě i výborně bránil a skládal velké protivníky, byl opravdu jedním z nejlepších na hřišti. Velkým překvapením byl výkon Pavla, který v zápase s Frankfurtem jako první začal skládat a strhnul tak i ostatní. Povedl se mu celý turnaj a jen doufáme, že bude takto pokračovat i nadále. V druhé řadě odehráli velmi dobře všechny zápasy Natálka a Hanz. Oba dobře bránili, Hanz přidal i dobré napadání.

Na mlýnové spojce hrál Jirka a i jeho výkony byly velmi kvalitní. Jirka předváděl perfektní obranu, vybojoval spoustu míčů a dobrou souhrou s na útokovce hrající Julií, přiváděl soupeře do depresí ☺. Julča opět předvedla super výkon, rychlé ruce i nohy ji vyvyšují nad ostatní naše hráče.

Na tříčtvrtce se ve velmi dobrém světle předvedl Prokop. Prokop se jako štírek protáhl každou mezírkou, trošku jeho výkon sráží pozdní přihrávka a u vyšších hráčů snaha sebrat šišku z ruky místo skládky. Jinak ale i on byl „velkým“ hráčem. Na křídlech se pak střídali Ema, JF a Kubík. Všichni opět s velmi dobrou obrannou hrou, Kubík tentokrát hodně přidal v napadání a k tomu měl i velmi dobrou podporu útoku. Ema se rvala o každý míč, perfektně bránila, nevypustila jediný souboj… výborně se ji vedlo i při střídání v roji. JF pak odehrál první letošní turnaj a určitě nezklamal. Je bohužel znát výpadek, který kvůli zranění nohy ze začátku sezony měl. Musí potrénovat a přidat hlavně v obranné hře. Ze soustředění odjížděl určitě v lepší formě a doufáme, že se k ní brzy vrátí. Ale i JF může být na svůj výkon pyšný.

Celkově byla hra velmi dobrá, chyběl nám však nějaký ten hráč na střídání, ať by to byl Mari, Matěj, Viktor, Petr nebo někdo jiný, určitě jsme mohli být o trošku klidnější. Turnaj byl opravdovou zkouškou pro všechny hráče, nikdo se naštěstí nezranil, několik hráčů ale jelo na doraz. Hlavně v zápase s Tatrou bylo znát, že jsme neměli hráče na střídání. Je to škoda pro všechny, pro ty co jeli, hlavně ale pro ty, kteří nejeli.

Všem dětem patří velký dík za hru i za chování v průběhu celého zájezdu. Musíme i poděkovat klukům z U18, kteří nás při každém zápase hlasitě podporovali. Kvůli hustému dešti jsme vzdali jim podporu oplatit a jejich druhý přátelský zápas s domácími jsme sledovali z prosklených dveří vstupu do šaten. Jejich zlepšená hra vedla k zaslouženému vítězství.

K turnaji (+/-)

+ výborná organizace
+ spoustu těžkých zápasů
+ pohostinnost domácích
+ výkony všech našich hráčů

– malý počet hráčů na střídání ☹

Co nás čeká

8.10. – Olomouc vyrazíme na celodenní turnaj do Olomouce, bude sranda, zahrajeme si a pobavíme se. Pojedeme vlakem již v pátek 7.10.
Spát budeme v OL, s sebou spacáky a něco pod ně.

16.10. – Olymp nový tým, nové hřiště, stadion Na Markétě. Určitě bychom měli postavit dva týmy!

22.10. – PICO CUP domácí turnaj s dlouhou tradicí! Účast všech je víc jak žádoucí. Budou i zahraniční týmy. Maminky, tatínci… všechny opět prosím o napečení a pomoc na turnaji samotném.

POZOR!!! Pro všechny hráče v kat. U12 je povinná vstupní lékařská prohlídka u sportovního lékaře!!! Fotografii psového formátu přinesou – Honza R., Filip, Břéťa.

Ragby zdar,
M+M+P