U12 – shrnutí podzimu 2016 a co nás čeká?

  • 9.12.2016

Poslední zpravodaj roku 2016 je trochu vzpomínkový, podíváme se ale i na to, co nás bude čekat od ledna.

Podzimní sezonu jsme tradičně začali na letním soustředění, kde nás ale bylo zatraceně málo (11). O to líp se těm, kteří na soustředění byli, pak hrálo. Začínali jsme s 18ti hráči, postupně jsme doplňovali nováčky, až na současných 24 a to je moc pěkné číslo.

Odehráli jsme celkem 9 turnajů, když jsme zanechali velmi dobrý dojem především na CT turnaji pořádaném naším klubem (3. místo) a dále pak na turnaji v Olomouci (3.), mezinárodním PICO Cupu (opět 3.) a německém Heussemsteimu, kde nám umístění mezi prvními třemi týmy uteklo jen o vlásek a skončili jsme na smolném 4. místě.

I na ostatních turnajích jsme nepodávali zdaleka nejhorší výkony. Na posledních třech turnajích jsme měli ve hře týmy dva, což je velmi dobře hlavně pro nové hráče. Jen při turnajích se může předvést to, co jsme se naučili, a jen při zápasech můžeme nabrat další zkušenosti.

Na trénincích se nás scházelo mezi 18 -22 hráči. To je opět velmi dobrý počin. Protože jsem přišel o všechny statistiky, tak jen co si pamatuji – 100% docházka Jirka, 1×omluvený trénink Prokop, pozdější začátek, ale pak také 100% účast Břéťa, ale i Julie, Natálie, Pavel, Mari, Kuba, Filip či Viktor měli téměř 100% docházku. Také ostatní neměli docházku špatnou a jen málokdo ji neměl omluvenou. Doufám, že takto budeme pokračovat i v zimě a na jaře.

Jediné, co se mi v průběhu podzimu nelíbilo, bylo chování některých jedinců vůči kamarádům. Chtěl bych upozornit, že nebudu a ani nechci tolerovat hrubé či vulgární chování k jiným a to jak spoluhráčům, tak protihráčům. Rugby se vyznačuje tradičně velmi silným respektem k trenérovi, rozhodčímu, spoluhráčům i protihráčům. Jde o kontaktní sport, který bez hodnot, jenž rugby vyznává (ať jde o respekt, Fair Play hru, tvrdost, soudržnost či spolupráci), nelze hrát. Soustředěnost při tréninku či zápase je víc jak na místě. Doufám, že budeme společně nevhodnému chování předcházet a zlepšíme tak tréninkovou i herní morálku. K tomuto hodnocení se přídává i Míra a Petr.

Na jaře nás čeká opět mnoho důležitých zápasů a turnajů. Mezi prvními to bude mezinárodní dvoudenní turnaj PYRF, který opět bude na našem hřišti. Dále to bude celostátní turnaj na Moravě a snad i turnaj v cizině (dolaďuje se, kam bychom jeli) nejlépe opět Frankfurt. Musíme se připravit a hodně zamakat, neboť soupeři nespí a budou se nás snažit přehrát.

V zimě budou 3 tréninkové jednotky týdně. Bude to náročné na dosah, tréninky se budou různě přesouvat a to do tělocvičny, umělou trávu, TEIT, výběhy z hřiště až po turnaje ve Zbuzanech. Musíme spolu včas komunikovat, abychom se přemisťovali správně a bez problémů. Rozpis tréninků v příloze.
V lednu, únoru i březnu bych pak rád měl po jednom celodenním tréninku, kde by po sobotním výběhu následoval společný oběd na hřišti, a pak bychom pokračovali odpolední aktivitou (dolaďuje se, ale můžou být trampolíny, trénink boxu, bazén…).

Přípravu zakončíme na jarním soustředění 23.3.-26.3 v areálu Poslova Mlýna (přihláška ke stažení zde). Zde prosím hlásit děti co nejdřív a zároveň prosím i o včasnou platbu soustředění.

To nejlepší ☺ – hráči

Na Mikulášské, kde nás bylo bohužel velmi málo, jsem vyhlásil nejlepší hráče.
Talent podzimu (nejlepší hráč ročníku 2006): Prokop
Největší zlepšení: Pavel
Nejlepší tři hráči podzimu: Julie, Jirka, Hanz
Všem velká gratulace a pro ostatní motivace.

To horší – platby ☺

Prosím o platbu soustředění 1150,- Kč, nejlépe do 10.2.2017.
Platba členských příspěvků je pro kat.U12 nastavena na 1750,-Kč za zimu/jaro2017.
Zájezd do zahraničí – ??? podle minulých let cca 2500,-Kč a 50-60€
Ostatní platby – Zbuzany 50,-Kč/turnaj ; TEIT 60,-Kč/hod ; celodenní tréninky asi 100,-Kč (oběd+vstup na jinou atrakci). Celkově bychom se měli vejít do 1000Kč za tyto akce. Doufám, že to nikoho neodradí. Byl bych rád, kdybychom mohli vybrat peníze dopředu, aby se nemuseli vybírat postupně na každé akci zvlášť.

Protože nás bylo na Mikulášské málo, nevyhlásil jsem úkol na prosinec. Vyhlašuji jej až dnes a úkol je následující… Napsat, a na první tréninky přinést odpovědi na otázky:

1) Kdo je můj rugbyový vzor?
2) Proč rugby hraju?
3) Co mě na rugby baví nejvíc?
4) Co chci v rugby dosáhnout?

Prosím rodiče, nepomáhejte s tím, gramatika je šumák, důležité je, aby se děti sami zamyslely, proč rugby hrají, kam se mohu (a chtějí) dostat…

Co nás čeká?

5.1. – zahájení zimní přípravy. Začínáme na umělé trávě, hřiště „Na Šancích“ – bývalé RZ. Plán zimní přípravy zde.

7.1. – III. Zbuzany. Čas bude upřesněn a přes to, že jde o turnaj, který je „až“ za měsíc, mprosím, hlaste děti. Nahlásit počty týmů budeme muset ještě v průběhu prosince.

10.1. – První trénink TEIT. POZOR, jde o první tréninky tohoto typu, bude se trénovat správné držení těla, protahování svalů, koordinace pohybu a bude to super.

Máme dvě tréninkové jednotky: od 17.00 … 10míst ; od 18.00 také deset míst. Prosím o nahlášení dětí, kdo může na jaký čas. Stejně jako o dohodu, kdo může koho do Michle zavézt. Adresa: Vyskočilova 1326/5, Praha 4 – Michle

Všem krásné svátky a mnoho štěstí v roce 2017.

Ragby zdar,
M+M+P

U12 přihláška na soustředění     U12 plán zimní přípravy