Zemřel pan ragbista Pavel Valášek

Odešel nám kamarád, příkladný sportovec (reprezentant a mistr sportu), ale také zpěvák a rovný člověk, kterého měl každý rád.

Bylo nám velkou ctí a potěšením, že jsme mohli s ním se smát a prožít kus svého života.

V čele party ragbistů, lyžařů, cyklistů a florbalistů, kteří tvořili z ragbyového klubu Motorlet klub RADOST i ostatních společenství (Spoje, METEOR), exceloval zejména svojí vitalitou a bojovností. Nerad prohrával, zato rád popil dobrého vína a rád si zazpíval moravské písničky. Jeho pohyb na hřišti byl učebnicovou ukázkou hry tříčtvrtky. Svou zkušenost často využíval i jako útokovka.

Byl oporou všem. Hlavní oporou byl však spoluhráčům v Motorletu a v Petrovicích. Uměl na hřišti bojovat a stejně tak vynikat při „třetím“ poločase. Znal moravské písničky od začátku do konce. Vždy správně nasadil výšku a tóninu písničky. Měl silný a jasný hlas. Takovým byl i člověkem. Jasným, silným a veselým.

Na lyžích a na kole byl nepřekonatelný, hlavně svým pamatovákem na cesty odkud a kam vedou. Byl vůdčí osobností. Proto také vznikl povel: „Jede ti!“ Jako senior udivoval svojí vitalitou a šikovností při florbale v tělocvičně i při fotbálku na hřišti v Petrovicích, až do osudného pádu na namrzlých schodech v metru o Vánocích před deseti roky. Pak už jen bojoval sám se sebou za pomoci své obětavé ženy a kamarádů.

Bude nám chybět. Čest jeho památce.

Ragbisté z Motorletu a Petrovic.

Pavel nad Jirkou s vlajkou, 1959