Ženy hostily turnaj Elitní série

 • 11.4.2022

V neděli 10. dubna se na hřišti v Petrovicích odehrál 3. turnaj Elitní série 7s žen a zde Vám přinášíme rozsáhlou zprávu o turnaji od našeho trenéra žen Milana Slavíčka:

„V neděli jsme se pokusili na domácím turnaji navázat na pěkné výsledky z předchozího turnaje na Spartě. Zápasy na domácím hřišti ovlivnilo počasí, které bylo opravdu aprílové, ale také absence tří mladých hráček – Emi, Julie a Natálie, které by hru týmu určitě pomohly zlepšit. 

Všechny týmy se znají, zlepšují se a úroveň zápasů je vyšší, zápasy jsou těžší. Velmi překvapila hra Moravy, která nejen, že porazila tým Říčan, ale velmi potrápila Spartu, ve finálové fázi i Donau Wien. Donau přijela velmi dobře připravena a hra tohoto týmu byla taková, jak si pamatujeme z minulých let – tvrdá, rychlá s dobrou kombinací – a tak Donau po zásluze náš domácí turnaj ovládla. Ve finále si tentokrát zahrála Sparta, která v napínavém semifinále porazila Tatru. Sparta také zlepšila hru, holky hrály zodpovědněji a soustředěněji. To Tatra mi tentokrát přišla „zaražená“, od prvního zápasu nebyly holky tak agresivní, napadání rozehry bylo pomalejší a myslím, že zaslouženě „spadli“ na třetí místo.  Čtvrté jsou holky z Moravy. V zápase o páté místo se tak potkaly týmy Říčan a domácích Petrovic. Říčanské holky si v tomto zápase spravily chuť a odčinily překvapivou prohru s Moravou. My jsme bohužel na domácím turnaji obsadily až šesté místo.

Tentokrát holky na lepší umístění neměly. Důvodů je víc, a je potřeba je hledat v odměně týmu, která se za poslední rok udála a stále v ní pokračujeme. Měly jsme i smůlu na zranění, kdy postupně z nominovaných holek odpadly výše zmíněné Ema, Jula a Natka. Hned v prvním zápase se zranila Eva, která pak již „jen“ pomáhala holkám na střídačce. Zdravotní komplikace po očkování měla Lenka, která tentokrát nezískávala míče z rucku soupeře a neměly jsme tolik získaných míčů jako obvykle. Celkově byla hra dobrá, založená na slušné obraně a se snahou o kombinaci. Problémy nám hodně dělala malá komunikace a s tím spojené chyby v pomalém přebírání hráček soupeře. Také následování našich průniků soupeřovou obranou bylo minimální, a tak jsme těžce získané metry vždy brzy ztratily po technických chybách po skládce. Radost ale může mít z individuálních výkonů, kde hru táhly především Havířov, Čaky a Ivet. Lenku k lepšímu výkonu nepustilo bolavé rameno, i tak ale patřila opět k oporám. Sophi na křídle tentokrát moc práce neměla a do hry jsme ji moc nezapojovaly. V roji pak slušně odehrála první dva zápasy jak Anička, tak Anežka. Hodně dobře se do týmu zapojuje Alice, která se výrazně zlepšuje a brzy budeme mít další velmi kvalitní hráčku. Kikina byla tentokrát trochu mimo, na hřišti se vždy chvíli vzpamatovávala z toho, že vlastně hraje 😊. Eva si bohužel hnula se zádama a tak po prvním zápase již „jen“ pomáhala nosit vody. Gabča potřebuje ještě chvilku na rozkoukání a rozehrání.“

Výsledky SKUPINA A:

 • Petrovice – Sparta 0:42
 • Petrovice – Donau 0:43
 • Tatra Smíchov – Donau 21:24

Výsledky SKUPINA B:

 • Moravia Rugby – Říčany 17:15
 • Moravia Rugby – Sparta 7:22
 • Říčany – Sparta 17:17

Semifinále č.1:

 • Donau – Morava 24:15

Semifinále č.2:

 • Sparta – Tatra 22:19

Finále:

 • Donau – Sparta 26:19

O 3. místo:

 • Tatra Smíchov – Moravia Rugby 19:7

O 5. místo:

 • Říčany – Petrovice 36:5

Fotogalerie od Martina Flouska zde. 

Předposlední turnaj série se odehraje 1. května ve Vyškově, finálový pak za 14 dní v Říčanech.

KF