ŽENY XV – Vydra x Petroučany

Uplynulou sobotu odehrála naše děvčata poslední patnáctkový zápas této sezóny. Tentokrát se naše ženy vydaly na zápas do Brna. Jelikož hřiště nebylo způsobilé ke hře, tak se zápas odehrál na umělém povrchu. Na háčka se tedy nekopalo.
Počasí holkám velmi přálo a skoro po celou dobu svítilo sluníčko a by relativně teplo. Jelikož náš tým postihla velká marodka a dovolené, tak jsme se obrátili na s prosbou na naše kamárdky z Itálie. Ty neváhaly a ujely bezmála 500 km, aby našim holkám pomohly důstojně odehrát zápas. Nutno podotknout, že holky z Izálie v životě nehráli patnáctkové ragby, takže to pro ně byla velká neznámá. Nakonec dorazilo 6 hráček, dva trenéři a fotograf!

 

SESTAVA

1)Markéta Doskočilová
2)Kamila Bartáková
3)Nikol (italie)
4)Tereza Braunová
5)Adéla Javůrková
6)Erika (italie)
7)Veronika Schoříková
8)Hana Erika Radochová – C
9)Iveta Klimánková
10)Martina (italie)
11)Petra
12)Jennifer (italie)
13)Senta Müllerová
14)Kristýna Boučková
15)Aura (italie)

STŘÍDAČKA – Anna Reiterová, Salua (italie)

 

HODNOCENÍ

V 11:20 jsme se začaly rozcvičovat, Herda si to vzala na starost. Při rozcvičce jsme se všichni seznámilI a vládla velká pohoda a natěšenost na zápas. Před zápasem jsme si zkusily pár mlýnů, které nevypadaly vůbec dobře a útok si hodil balón. Cca 12:20 začal zápas a bylo cítit z týmu, že chce hrát a vyhrát! Prvních pár minut Vydra dominovala a hrálo se na naší půlce. Pak si ale začaly všechny hračky věřit a bylo to znát. Vytvářely jsme na Vydru velky nátlak, ale chybělo nám správné zakončení. První velká příležitost přišla, když Martina proběhla ve 22 a nahrála Sentě, která mohla skočit do pětkoviště, ale místo toho týmově nahrála Týnce, která bohužel udělala předhoz. Za pár minut jsem vytvářely tak velký tlak, že Nikol (italka) spadla do pětkoviště a bylo to 5:0 pro nás. Ihned ale po špatném odkopu jsme inkasovaly pětku. Stav tedy byl 5:5. Většinu mlýnů jsme vyhrávaly, což musím říct klobouk dolů, oproti minulému týdnu, kdy jsme nebyly schopni vyhrát ani jediný mlýn. V tomto poločase položila ještě jednu pěknou pětku naše Senta – 5:10. Druhý poločas byl v naší režii. Stále jsme byly na půlce Vydry, ale zakončení se nám stále nedařilo. Jak se říká – nedáš dostaneš – takže Vydra naši neschopnbost zakončit potrestala další pětkou – 10:10 Pak po velkém tlaku položila Erika (italka) peěku – 15:10. Všem ubývaly síly a nevybíhaly jsme v obraně, stále jsme čekaly. Musím říci, že jsme dělaly vše co jsme mohly ale pár minut před koncem jsme tlaku neodolaly a inkasovaly jsme pětku – 15:15. Holky stále chtěly bodovat, ale bohužel. Musím říci, že to byl vyrovnaný zápas a chci pochválit všechny hráčky za pěkně odvedenou práci!

Foto ze zápasu si můžete prohlédnout zde.