Ženy zahájily 15´s ligu výhrou

  • 1.10.2017

RKP : Tahrany = 27:20

Po Poháru 7s se ženy v klubech seskupily do různých sloučení pro 15´s soutěž. Žádný z týmů totiž není schopný dát dohromady početně tým, který by měl aspoň 15 hrajících a 8 na střídání.

Sloučení týmů pro 15´s soutěž:

1/ Petrovice: RK Petrovice, RC Přelouč
2/ Spartie (Čechy I): RC Slavia Praha. RC Sparta Praha, RC Mountfield Říčany, RK Vrchlabí
3/ Morava: RC Dragon Brno, RC JIMI Vyškov, RC Zlín, RC Slovan Bratislava, TJ Sokol Mariánské Hory
4/ Tahrany (Čechy II): RC Tatra Smíchov, RC Sedlčany, RC Hradec Králové, RC Plzeň, RC České Budějovice

Dnešní zápas Petrovické ženy zahájily v počtu 14 hráček. Množství zranění a rodinné důvody způsobily, že některé ženy nemohly nastoupit. Tomu naše ženy přizpůsobily systém hry, používaly strategické kopy a signály v útoku. Po 10 minutách ošklivé zranění nosu způsobilo, že tým hrál ve 13. To dodalo možnost protihráčkám z Tatry, Hradce a Sedlčan holky přečíslit a bodovat. Ale bojovnost, agresivní aktivní obrana a dobré skládky pomohly nezvyšovat skóre soupeře o víc, než bylo skóre Petrovických žen.

Po velmi vyhrocených posledních minutách, kdy Tahrany postupně vyrovnávaly velký bodový rozdíl 27:10, nakonec se skóre zastavilo na 27:20. Tento zápas ukázal, že i když se ženy nemůžou sejít v dobrém počtu, ženy z Petrovic se semknou a umí hrát pod velkým tlakem dobré rugby.

Další dvě kola se odehrají 8.10. proti Vydře ve Vyškově a 28.10. proti Spartii v Petrovicích. Přijďte nás podpořit, chceme obhájit titul 15´s z loňska!