Zpravodaj U14

  • 18.9.2017

Neděle 17.9.2017
RC Praga vs. RK Petrovice 0:50 (0:43)

Náš druhý zápas hrajeme na hřišti Pragy v nedělním podvečeru. Ke zraněné Kudrně se přidali nemocní Jirka a Albert (HB), je nás tedy opět „jak“ pověstného šafránu. Jen díky trenérům soupeře a svolení rozhodčího, můžeme do hry na chvíli dát i Lukáše a mít tak možnost alespoň jednoho střídání.

Do prvního poločasu vstupujeme přesně tak, jak jsme si řekli: tedy soustředěně, z příjmu ihned útočíme a dáváme brzy první body. Soupeře tlačíme, krásně si přihráváme na menší vzdálenosti, prolínáme soupeřovou obranou a jsme za sebou připraveni na pomoc kamarádům. Skóre tak příjemně narůstá a pětky pokládáme z obou stran. Obranná hra je také velmi dobrá a tak soupeře snad ani nepouštíme na naši polovinu.

Druhý poločas ale přestáváme hrát to, co jsme si řekli – tj. mírně změnit hru a místo průniků rozehrávat míč víc do stran. Bohužel se ani nevracíme ke hře z prvního poločasu. Hrajeme nesourodě, kdo dostane přihrávku tak sám útočí a z toho pramení příliš osobních chyb v podobě předhozů. Máme méně míč v rukách, deprimovaně vbíháme znova a znova „do plných“, bez podpory, bez přihrávky, bez překvapivého pohybu… Soupeř je ale na tuto hru již připraven, zlepšil obranu, přitvrdil a my si s tím neumíme poradit, zbytečně začínáme oplácet. Hra se kouskuje a vyostřuje až k pěstnímu souboji, který nám pokazil snad nejhezčí akci zápasu, kdy jsme krásnými přihrávkami dostali soupeře do úzkých a výborný průnik Emy tak bohužel na konec neplatil. Byť souboj vyprovokoval soupeř, kvůli naší převaze o jednoho hráče v tomto souboji, jsme my potrestáni hned dvakrát – pětka neplatí a ještě je na nás trestný kop. Hra byla obzvlášť vyhrocena a je to škoda, zápas mohl být velmi pěkný.

Celkově: první poločas výborný, téměř bez chyb, získali jsme i jeden soupeřův mlýn, odehráli jsme výborných 20 minut. Druhý poločas byl od začátku „katastrofa“ a promarnili jsme možnost vyzkoušet si souhru a zapojit víc hráče z útoku. Za zmínku stojí perfektní skládka Lukáše, který tak překazil snad jedinou nebezpečnou akci soupeře. Na rozdíl od prvního zápasu dostáváme míč do běhu a tak jsme podstatně nebezpečnější, než v zápase se Spartou. Poučit se musíme z nedodržování taktiky a hrát to, co trenér řekne, ne to, co si myslím, že je správně. Jen díky malé základně tak dohráli celé utkání i hráči, kteří na hřišti již neměli co dělat…

Chyby hráčů: do kontaktu běháme rovně, bez ochrany míče (David K., Prokop, občas David B., Christian); chyby „rukou“ při zpracování míče po přihrávce ( Karlos, Dominik, Christian…); nošení míče v jedné ruce (Karlos, Prokop…); chybné návyky při skládání (Naty…); postavení při hře (Ema, Naty, Mari…); chybné postavení roje při přebíhání/nepřebíhání (celý roj), chybné návyky při odmítání (Prokop, Hanz). Vyjmenováni nejsou všichni, ale jen ti, u kterých chyby byli nejvíc vidět. Berte to jako pomůcku pro vlastní zlepšování ;).

Základní sestava: 1.David B.; 2. Dominik; 3. Karlos; 4. David K./Christian; 5. Kryštof (HB); 8. Hanz; 9. Lenka; 10. Prokop; 11. Ema; 12. Christian/Mari; 13. Julča; 14. Mari/Lukáš; 15. Naty; střídání: Lukáš, Štěpán (ten si ještě na zápas musí počkat, ale je dobře, že s námi byl).

Omluveni: Terézie (zranění); Jirka a Albert (oba angína)
Snad se objeví: Eliška
Ozvala se: Bára
Přestane blbnout: Pavlik a Robin ☹

Potřebujeme opravdu každého, takže pojďme do toho a společně to můžeme dotáhnout k rozumným výsledkům.

Co nás čeká?

24.9. – vs. RC Říčany, domácí utkání, sraz 10:30
1.10. – VOLNO, zatím, jedná se o náhradní termín, zatím ho nikdo využít nechce.

Ragby zdar,
M+M+P