Zpravodaj U14

  • 13.9.2017

Soustředění Horní Maxov, příprava

Letošní sezonu jsme zahájili na letním soustředění v Horním Maxově v Jizerských horách. Ubytováni jsme byli v penzionu U Hrocha a ubytování nás stmelilo. Chlapci spali v jedné místnosti s „přistýlkou“, dívky to měly jednodušší – postel měly všechny ☺. Na soustředění jsme byli s kamarády z kategorie U16 a celé soustředění proběhlo bez většího problému. Jediné, co nás v přípravě omezovalo, bylo hřiště, které nám, i přes předchozí souhlas, nejbližší místní fotbalisté nepůjčili. Museli jsme tak na hřiště jet až do Jablonce. Většina tréninků tak probíhala na přilehlých loukách a na kopečku k rozhledně Bramberk.

Všichni trénovali s chutí a s touhou se zlepšovat. Počasí nám přálo a téměř celý týden jsme se pekli na sluníčku. Až v pátek jsme museli přehodnotit tréninkový plán a zrušili jsme jak dopolední, tak i odpolední trénink. Počasí bylo pod psa a hrozilo, že nám děti omarodí. Alespoň jsme čas věnovali studiu hry, rozebírání taktiky…

Ve volném dni jsme vyrazili do lanového centra, došli si na borůvky, dali zmrzlinu, zahráli si na schovku… prostě si den opravdu užili. Snad se soustředění všem líbilo a byli spokojeni.

Aktuálně trénujeme třikrát týdně – po, st, čt vždy od 17.30 – a snad nám to pomůže a zlepšíme se na tolik, abychom mohli zatopit Slavii, potrápit Brno a moc nedostat od Říčan či Tatry ☺ a když to jo půjde, třeba i tyto týmy potrápit. Po delší době se nám také objevili tři noví hráči, tak jim držím palce, ať s námi vydrží.

Nedělě 10.9.2017
RK Petrovice vs. RC Sparta Praha 39:5

Na první zápas jsme bohužel měli hned několik omluvenek a nakonec jsme byli rádi, že dorazili kluci z Havlíčkova Brodu, kteří u nás budou tuto sezonu hostovat a mohli jsme zápas odehrát jak v plné sestavě, tak mít ještě jednoho hráče na střídání. Ano, je to smutně málo.

Začátek zápasu jsme trochu podcenili, po předhozu se necháváme zatlačit a jsme rádi, že se ubráníme. Brzy se ze soupeřova tlaku vzpamatováváme a přebíráme iniciativu. Začínáme hrát to, co jsme si říkali před zápasem, a začínáme soupeře tlačit. Sparťané nestíhají a tak přebíráme kontrolu nad zápasem úplně a soupeře přehráváme ve všech činnostech – skládkách, přihrávkách, čistění míče… Zaslouženě tak vyhráváme 39:5.

Hra byla velmi dobrá, obranná hra výborná a podpora útočících hráčů byla také dobrá. Přes to je zde několik momentů, které musíme zlepšit – útok dostává míč do stoje; roj se při otevřené hře rozpadá, tzn. neudržuje si trojičky; máme příliš mnoho předhozů; i v době, kdy máme hodně hráčů zavřených v rucku, vracíme hru „do plných“; roj sice dobře čistí, ale balon nezískává a nechává se zastoupit „pekařema“ Jirkou či Christianem – o Lence nemluvě; ke konci poločasů pak necháváme soupeři příliš mnoho času na rozehru a bráníme ve stoje bez vyběhnutí a narušování hry soupeře – z toho pramení i jediná pětka, kterou jsme od Sparty obdrželi. Celkově mám ale radost z předvedené hry. Všem velký dík.

Základní sestava: 1.David B.; 2. Dominik; 3. Karlos; 4. David K.; 5. Kryštof (HB); 8. Hanz; 9. Lenka;
10. Prokop; 11. Ema / Natálie; 12. Christian; 13. Jirka; 14. Albert (HB); 15. Julča

Omluveni: Mari, Terka (zranění), Robin
Snad se objeví: Eliška
Ozvala se: Bára
Přestane blbnout: Pavlik

Potřebujeme opravdu každého, takže pojďme do toho a společně to můžeme dotáhnout k rozumným výsledkům.

Co nás čeká

17.9. – RC Praga – hrajeme na hřišti Pragy. Sraz 16:00 všichni přítomni!!! Výkop 17:00.
24.9. – RC Říčany – Domácí utkání, čas upřesním.
1.10. – VOLNO – Zatím, jedná se o náhradní termín, zatím ho nikdo využít nechce.
Zájezd do Dráždan se neuskuteční, málo přihlášených.

Ragby zdar,
M+M+P