Zrcadlo výsledků 1. a 2. října 2016

  • 6.10.2016

Muži odehráli na státní svátek poslední kolo sedmičkové soutěže, junioři si v týž den předehráli mistrovské utkání se Spartou, kadeti si utkání s týmž soupeřem odložili, mladší žáci a přípravky využili volného termínu k účasti na mezinárodním turnaji v Německém Heusenstammu.

MUŽI 7s – 6. kolo 1.ligy (hráno na Tatře Smíchov)

Poslední kolo druhé nejvyšší soutěže v sedmičkovém ragby odehráli naši muži. V turnaji skončili čtvrtí nicméně v celkové tabulce jim patří třetí příčka za Tatrou a Slavií..

JUNIOŘI U18 – 2. kolo CLJ (celostátní liga juniorů U18, hráno v Petrovicích)

Po nepovedeném prvním poločasu se naše juniorské naděje zvedly a velmi silnému soupeři byli v druhé části zápasu více než vyrovnaným soupeřem.

RK Petrovice U18 vs. RC Sparta Praha U18 15 : 40 (00 : 28)

STARŠÍ ŽÁCI U14 – Play-off Oblastního přeboru Čechy – skupina B (hráno v Petrovicích)

Opět po vynikajícím výkonu nenechali naši starší žáci nikoho na pochybách kdo je na hřišti pánem. Skupinu B OPČ jsme tak vyhráli a za 14 dní se můžeme těšit na opravdu kvalitního soupeře RC Říčany, se kterým si to rozdáme o titul podzimního mistra Oblast Čechy, pak již odstartuje Celostátní liga za účasti čtyř týmů (Petrovice, Říčany, Tatra, Dragon Brno), do které jsme se po zásluze přihlásili. Ostatní méně kvalitní týmy pak budou hrát oblastní soutěže (2.ligy) rozdělené na Čechy a Moravu. Hráčům, trenérům a celému realizačnímu týmu gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu.
RK Petrovice U14 vs. RC Slavia Praha U14 60 : 12

MLADŠÍ ŽÁCI U12 – International Shüllerturnier (hráno v Heusenstammu, Německo)

Výborný dojem zanechali naši mladší žáci na turnaji v německém Heusenstammu, více v článku zde.

Pořadí turnaje U12: 1. SC Frankfurt 1880 I, 2. RC Tatra Smíchov, 3. Rugby Academy Timisoara, 4. RK Petrovice, 5. TSV Wiedenbrück, 6. RK Heusenstamm, 7. TSV Handschuhsheim, 8. SC Frankfurt 1880 II.

PŘÍPRAVKY U10 – International Shüllerturnier (hráno v Heusenstammu, Německo)

V kategorii U10 jsme odjeli do Německa dokonce se dvěma týmy. V prvním týmu hráli až na jednu výjimku zkušenější hráči ročníku narození 2007, zatímco ve druhém týmu hráli buď mladší hráči ročníku 2008, nebo hráči méně zkušení. Všichni podávali velmi pěkné výkony a všem děkujeme. Poděkování patří taktéž třem hráčům Tatry, kteří přijeli doplnit v této kategorii týmy naše.

V kategorii U10 jsme si dokonce vedli ještě o něco lépe, než v U12 a první tým získal zaslouženě bronzové medaile na velmi kvalitně obsazeném turnaji, kdy jsme v boji o třetí místo oplatili rumunským soupeřům porážku z kategorie U12. Velkým překvapením byl pro nás výkonnostní vzestup nám dobře známého domácího týmu, který turnaj nakonec vyhrál. Na turnaji jsme se museli vyrovnat nejen s nepříznivým počasím, ale také s relativně dlouhou hrací dobou (2 x 6 minut), velkými časovými prodlevami mezi jednotlivými utkáními a také v neposlední řadě s odchylkami v pravidlech oproti našim úpravám pravidel pro kategorii U10.

Velmi dobrý dojem zanechal na turnaji také náš rezervní tým RK Petrovice II, dle hodnocení trenéra Dana: Z mého pohledu je velkým úspěchem nasazení druhého týmu (což se kromě nám povedlo pouze velkoklubu SC 1880 Frankfurt a náš druhý tým skončil lépe, než druhý celek Frankfurtu).

V týmu byli pouze dva starší hráči, jinak většinou mladší U10 nebo nováčci. Pro všechny to byla velká zkušenost a kluci s Janičkou si mohli zahrát proti německým a jednomu rumunskému týmu. Výkony hodnotit nebudu, ale chtěl bych všem poděkovat za předvedenou hru. I když jsme prohrávali, tak jsme se stále snažili hrát svojí hru a bojovali až do konce. Kromě jednoho zápasu jsme vždy byli vyrovnaným soupeřem a jedna výhra je krásná odměna. Konečné 7. místo (z 10 týmů) určitě není ostuda.

Složení týmu: Janička, Tom a Luky Radové, Lukáš, Honza, Radek, Vašek, Mates, Štěpa a Vilda z tatrovky.

Výsledky: RK Petrovice I vs. TGS Hausen 8:0; vs. SC Frankfurt 1880 II 13:0; vs. RU Marburg 8:0; vs. RK Heusenstamm 0:3; vs. SC Frankfurt 1880 I 2:4, vs. Rugby Academy Timisoara 4:0.

Konečné pořadí U10 : 1. RK Heusenstamm, 2. SC Frankfurt 1880 I, 3. RK Petrovice I, 4. Rugby Academy Timisoara, 5. TGS Hausen, 6. RC Worms, 7. RK Petrovice II, 8. RU Marburg, 9. SC Frankfurt 1880 II, 10. HSV Götzenhain