Zrcadlo výsledků 8. a 9. října 2016

  • 14.10.2016

Ženy B odehrály úspěšně další turnaj 1.ligy. V soutěžích pokračovaly i všechny mládežnické výběry s výjimkou U14, která měla volno. Mladší žáci a starší přípravky odcestovali do Olomouce na turnaj, kde si měli možnost prověřit své síly i s moravskými kluby.

ŽENY B 7´s – 5. kolo 1.ligy (hráno v Počepicích – RC Sedlčany)

Náš úspěšný B tým další turnaj opět vyhrál, když si v semifinále poradil s RC Tatra Smíchov B 31:5 a ve finále s Dragonem Brno 17:0. Soutěž tak vede právě před Tatrou B a Dragonem.

JUNIOŘI U18 – 3.kolo CLJ (Celostátní ligy juniorů U18) (hráno v Havířově)

Naši junioři nestačili ani na svého dalšího soupeře a na první body teprve čekají. Nicméně všichni si uvědomujeme, že tento ročník je pro náš juniorský výběr přípravný na ročník příští, kdy bychom měli být v této kategorii mnohem silnější.

RC Havířov U18 vs. RK Petrovice U18 43 : 07 (34 : 00).

KADETI U16 – 3.kolo CLK (Celostátní ligy kadetů U16) (hráno v Havířově)

Také naši kadeti čekají na první body v soutěži, v které doufáme v dalším zápase v Plzni. Tým odjel na sever Moravy značně oslaben o několik opravdu klíčových hráčů. Stejně tak jako u juniorů i u kadetů čekáme příští rok mnohem úspěšnější. Stejně jako u juniorů nastoupil proti nám výběr hráčů z Havířova a Ostravy, tentokráte pod hlavičkou ostravského klubu.

SR Mariánské Hory U16 vs. RK Petrovice U16 27 : 00 (17 : 00).

MLADŠÍ ŽÁCI U12 – OLOMOUC RUGBY FESTIVAL (hráno v Olomouci)

Hezké a zasloužené třetí místo našich mladších žáků.

Výsledky: RK Petrovice vs. RC Tatra Smíchov 1:3 a 3:0; vs. RC Zlín 4:1; vs. RC Olomouc 3:2; vs. RC Říčany 0:11.

Pořadí turnaje U12: 1. RC Říčany, 2. RC Brno Bystrc, 3. RK Petrovice, 4. RC Tatra Smíchov. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů.

PŘÍPRAVKY U10 – OLOMOUC RUGBY FESTIVAL (hráno v Olomouci)

Také v kategorii U10 jsme se zúčastnili turnaje v Olomouci. Již v pátek večer jsme vyrazili s jedenácti hráči, ač ne úplně kompletní, přesto byla většina hráčů z těch zkušenějších. Hráči si tak měli možnost vyzkoušet si zahrát i proti jiným soupeřům, než na které jsou zvyklí z domácích turnajů. Nasazeni jsme byli do evidentně těžší skupiny A. Turnaj jsme začali velmi vlažně zcela zbytečnou remízou se Zlínem, ta, jak se později ukázalo, zásadně ovlivnila další průběh turnaje. Se Zlínem začali hráči velmi špatně kupili jsme velké množství technických chyb a ty při krátké době utkání jen 1x 7 minut zapříčinily časté přerušování hry což nám na rozdíl od soupeře nesvědčilo. V poslední akci soupeře jsme navíc nedokázali uhlídat jejich nejlepšího hráče a zrodila se tak překvapivá remíza. V dalších utkáních ve skupině se ale naše opory rozehrály a utkání proti moravským soupeřům jsme bez větších problémů zvládli. Vždy, když jsme vedli o dvě, tři pětky tak se dostali ke slovu i náhradníci a tak naše výhry nebyly tak jednoznačné jako právě výhry Zlínského týmu. V posledním utkání základní skupiny jsme nezvládli utkání s Říčany a tak bylo jasné, že do vyřazovacích bojů postupujeme až ze třetího místa. To bohužel ovlivnilo i následné pořadí turnaje. Poté, co jsme ve čtvrtfinále celkem hladce přešli přes Dragon Brno, tak jsme bohužel již v semifinále opět narazili na Říčany. Přestože jsme hráli mnohem lepší a vyrovnanější souboj než v základní části, museli jsme se nad naším tradičním soupeřem opět sklonit. Do finále se pak proti Říčanům postavili hráči z Bystrce, kteří ale určitě nebyli silnějším týmem než my. Utkání o 3.místo s domácími jsme však bez problémů zvládli a tak jsme si opět (na podzim již potřetí, po CT a Heusenstammu) šli pro pohár o 3.místo. Z turnaje se tak vracíme spokojeni, avšak s pocitem, že jsme určitě měli na víc. Potěšující bylo to, že o dosažené pětky se podělilo hned několik hráčů (tuším, že 6 nebo 7, přesně si pětky neeviduji) a že nedává pětky jen Kubík. Chlapcům děkuji za předvedené výkony a za pěkné vystupování a jediné dívce mezi námi Ráchel, kromě velmi pěkné hry i za odvahu a statečnost.

Organizátorům děkujeme za pohostinnost a za velmi dobře zorganizovaný turnaj.

Výsledky: RK Petrovice vs. RC Zlín 1:1; vs. RC Vyškov 4:0, vs. RC Brno Bystrc 4:1; vs. RC Olomouc B 5:0; vs. RC Říčany 0:3 a 0:2; vs. RC Dragon Brno 3:1; vs. RC Olomouc A 3:0.

Pořadí turnaje U10: 1. RC Říčany, 2. RC Brno Bystrc, 3. RK Petrovice, 4. RC Olomouc A. Turnaje se zúčastnilo 11 týmů.

PŘÍPRAVKY U10 – 4RT OPČ 2016/2017 (hráno v Říčanech)

Hráči, kteří nejeli do Olomouce se zúčastnili následující den běžného regionálního turnaje. Z tohoto důvodu jsme nasadili náš výběr zcela netradičně do výkonnostní skupiny B. Výběr byl posilněn o některé hráče, kteří se den předtím Olomouckého zájezdu zúčastnili.

Zhodnocení trenéra Dana:

Tento týden byl speciální, protože kategorie U10 měla dva turnaje – v sobotu celostátní v Olomouci a v neděli regionální v Říčanech. Protože naši nováčci si velmi rychle osvojili základy rugby, troufli jsme si do Říčan nasadit tým do výkonnostní skupiny B. Kvůli nemocem jsme museli tým doplnit a vyztužit hráči z Olomouce, patřící spíše do skupiny A (Kuba+Kuba, Ari a Adam).
Tým nastoupil v sestavě: Janička, Rada+Rada, Šťepa a „nováčci“ Radek, Pepa a Filip.

I když jsme se připravovali takticky a sportovně (rozcvička, nahrávky) na první utkání, nastoupili jsme klasicky po petrovicku. Proti Tatra Barbarians jsme utrpěli vítězství, které trochu neférově zařídilo duo Kuba. Je sice pravda, že nás Barbaři hned na začátku zaskočili – nastoupili pouze v šesti, ale i tak byl výkon tragický, hra ostudná a nasazení nulové. Po tomto utkání bylo v kabině trochu hlučněji a několik hráčů dostalo za výkon „sprďana“.

Druhý zápas byl s Pragou A, která hrála opravdu výborně (celkové skore 31:1). Zápas prohráváme 4:0, ale hra byla vyrovnaná a všichni makali naplno – prohráli se ctí. Zarážející ale bylo, proč soupeř nasadil své družstvo jen do výkonnostní skupiny B. A následují zápasy, kdy se náš výkon neustále zlepšuje a soupeře přehráváme – výhry proti Slavia 3:2, Iuridice 6:1 a na závěr proti Spartě 6:0.
K jednotlivým hráčům: Radíci – po „divadle“ v prvním utkání se zapojili do hry a bojovali o každý míč. Luky, i přes svou postavu, se zapojoval do soubojů a vrcholem bylo, když sám vybojoval míč proti 4 sparťanům. Janička se (podle mě jediná slečna v B) postupně přestala bát a předváděla odvážné průniky dopředu a několik krásných nahrávek. Šťepa se nebojí soubojů, vybojuje řadu balonů a pod tlakem nezmatkuje. Radek je velmi silný při hře dopředu, při obraně se trochu ztrácí, ale až se zapojí… Pepa už zlepšil poziční hru a zapojil se hlavně při bránění. Filip na prvním turnaji překvapil a položil několik pětek po průnicích obranou, kde uplatnil svoji rychlost.

Shrnutí – osvědčilo se zapojení „vyspělejších“ hráčů, kteří pomáhali ostatním zkvalitnit hru. Na druhou stranu jsme nevyužili jejich „sílu“ a vždy zapojili max. dva hráče. Všechny výkopy obstaral Filip a rozhodně nezklamal.

Poděkování hráčům, kteří po náročném turnaji a cestě z Olomouce přijeli podpořit kamarády a pochopili, že jsou hlavně pomocníci.

Výsledky: RK Petrovice B vs. Tatra Barbarians 4:3; vs. RC Praga A 0:4, vs. RC Slavia Praha B 3:2; vs. ARC Iuridica 6:1; vs. RC Sparta Praha B 6:0.

PŘÍPRAVKY U8 – 4RT OPČ 2016/2017 (hráno v Petrovicích)

Na našem hřišti se odehrál další regionální turnaj nejmladších přípravek kategorie U6 a U8.

Do kategorie U8 se přihlásil na podzim rekordní počet 21 týmů a nakonec turnaj odehrálo týmů 20. Velmi náročný turnaj se nám podařilo zvládnout, za což děkujeme trenérům, pomáhajícím juniorům a rodičům hráčů.

Poprvé na podzim jsme byli schopni nasadit 2 týmy v kategorii. A protože nechceme ztrácet krok s nejlepšími, tak jsme nejsilnější výběr opět začlenili do skupiny A a dočkali jsme se i prvního vítězství v této skupině. Velmi nadějné jsou i výsledky proti zkušenějším celkům Sparty a Tatry. Ve druhém týmu ve výkonnostní skupině C hráli většinou absolutní nováčkové a ti dokázali položit i své první pětky. Dětem děkujme za předvedené výkony a jistě je první úspěchy a zkušenosti z, pro některé na úplně prvním turnaji v životě posunou k větší vůli a píli v trénování našeho krásného sportu.

Výsledky: RK Petrovice A „Žížaly“ ve výkonnostní skupině A vs. RC Praga A 2:4; vs. RC Sparta Praha A 4:6; vs. RC Plzeň 6:2; vs. RC Tatra Smíchov A 2:7

Výsledky: RK Petrovice B „Pulci“ ve výkonnostní skupině C vs. RC Sparta Praha B 0:5; vs. SK Babice 0:6; vs. RC Říčany D 1:4; vs. RC Říčany C 1:3; vs. RC Přelouč 4:4; vs. RC Slavia Praha B 1:4; vs. RC Praga C 1:6.

MINIPŘÍPRAVKY U6 – 4RT OPČ 2016/2017 (hráno v Petrovicích)

Miniturnaje a soutěží nejmladší věkové kategorie se zúčastnilo 5 týmů ze třech klubů. Náš klub nasadil hned týmy dva a celkem se dostavilo 20 našich dětí této věkové kategorie. Pokud by se všichni nahlásili předem mohli jsme postavit i týmy čtyři! Jsme nesmírně rádi, jak se nám tato naše nejmenší budoucnost pod vedením Růži a Lenky hezky rozjíždí.