3. turnaj Elitní série žen na Tatře

První májovou neděli se odehrál šestý turnaj elitní série žen na hřišti Tatry Smíchov. První čtyři celky v této lize jsou velmi vyrovnané a vyhrát mohl kdokoli.

Na petrovické ženy ve skupině čekaly týmy Dragonu Brno a Říčan. Hned v prvním utkání naše hráčky ovládly hřiště a zeleno – černý tým plný nováčků poslaly do šaten s výslužkou 45:0. Celek z Říčan byl o poznání těžším soupeřem, ale i toto utkání ovládly hráčky ze Zeleného údolí.  Zápas skončil v poměru 28:0. Petrovická děvčata tak postupovala do semifinále z prvního místa. V tomto utkání se modro – žluté hráčky utkaly o postup do finále se svým největším rivalem, Spartou.  Zápas to byl velmi vyrovnaný a skončil shodně 2 – 2 na pětky. Petrovické dívky však poslala do finále úspěšná konverze po druhé pětce.  Utkání tedy skončilo výsledkem 12:10.

Ve finále se tak střetly naše ženy s domácím týmem Tatry Smíchov. Tatrovácké kobylky celé jaro předvádí excelentní výkony a bylo jasné, že na domácí půdě chtějí konečně vyhrát (na jaře zatím byly 2x druhé). Do zápasu vlétly naše dívky s plným nasazením a ujaly se rychlého vedení. Následně zvýšily svůj náskok i druhou pětkou. Černo – bílé hráčky se však nenechaly zastrašit a snížily náskok petrovických pouze na jednu pětku. Díky neuvěřitelnému výkonu rodiny Sládkových (matka a dcera) se podařilo překazit několik útočných akcí tatrovaček, které vypadaly jako jasné pětky. Petrovice nakonec uhájily náskok jedné pětky a vyhrály 14:7. Na čele tabulky se tak opět trochu vzdálily od ostatních týmů.

Sestava:

Lucie Svobodová (C), Adriana Krütznerová, Anežka Sládková, Lucia Bohušová, Kamila Rousová, Radana Sládková, Hana Erika Radochová, Iveta Klimánková, Václava Hrabětová

Pořadí na turnaji:

RK Petrovice
RC Tatra Smíchov
RC Sparta Praha
RC Mountfield Říčany
RC Dragon Brno
RC JIMI Vyškov

Pořadí Elitní série:

RK Petrovice – 49 bodů
RC Sparta Praha – 41 bodů
RC Tatra Smíchov – 34 bodů
RC Mountfield Říčany – 31 bodů
RC JIMI Vyškov – 15 bodů
RC Dragon Brno – 5 bodů

Další turnaj nejvyšší ligy žen se odehraje 15. 5. 2016 ve Vyškově.