Benefice Tomáše „JÁDRA“ Jadrníčka

  • 13.5.2013

Jednoho krásného pátečního odpoledne se sešli naši OLD BOYS, aby v rámci benefice Tomáše Jadrníčka, oslavili jeho krásné kulaté 70. narozeniny!

V předzápase se utkaly děti z přípravek mládežnického ragby v Petrovicích. Nejprve hrály U13 proti U 11 vyrovnané utkání s nerozhodným výsledkem. Oslavenec osobně pogratuloval hráčům za předvedený výkon. Bylo radost se dívat, jak kluci a holky jsou šikovní, ovládají side-step, odmítání, ragbyové myšlení a že byl nějaký monokl pod okem – ragbisté především nebrečí ….
Druhý předzápas mezi U7 a U9 byl přehlídkou  těch téměř nejmenších. Pod taktovkou trenérů se do sebe s vervou  pustily. Potlesk diváků na konci zápasu odměnil jejich umění.

Hlavní program odpoledne vyplnilo utkání veteránů Petrovic versus OBP. Hrálo se 12 na 12 2x15min.

Sestava Petrovic – Veselý, Jadrníček, Viterna, Rajnoch, Průša, Hein, Kübelbeck, Jaroš, Slavíček, Nakládal, Martinec, Turek.
Domácí prostředí Zeleného údolí nepomohlo a tak Petrovice podlehli soupeři 10:20. Přesto, že oslavenec měl několik minut před koncem 100% příležitost na snížení rozdílu, tu nevyužil protože se rozhodl nebodovat a své rozhodnutí si splnil. To tvrdil po zápase.
Nastali gratulace, „špalír“, objímání, fotografování a odchod k občerstvovacímu stolu. K poslechu a tanci hrála kapela Rendy Vlasáka s hostem na bicí – Košinou jr.  Jejich produkce měla absolutní úspěch neboť hráli vynikající muziku. Po půlnoci našel Jirka Brt svoji kytaru a do tří hod. spustil poněkud tvrdší styl.

Nelze nezmínit krátký a dojemný proslov nestora českého a motorleťáckého ragby, Vladimíra „Todu“ Procházky.  Zavzpomínal na začátky v ČLTK, později v Motorletu po II. světové válce, těžké doby s komunisty v zádech. Je rád, že jsme přežili a jsme optimisté. Todovi jsme popřáli  mnoho zdraví a svěžesti do dalších let.

Jak bylo na pozvánce uvedeno, nepřál jsem si dárky typu pivo, víno, kořky ale dobrovolné příspěvky ve tvaru peněz českých. Do klobouku vybírala Lucie tak dobře, že po sečtení jsem dospěl k číslu  20 550,-Kč !! Na konto mládeže jde tedy 12 500,-Kč. To je suma k nezahození a kdo se zabývá hospodařením klubu a výdajům za mládež, ví o co kráčí. Byl mejdan a k tomu na víc 12,5 tis. To je bezvadné, že. A jsem rád, že tento nápadnakonec  nebyl tak debilní, jak se zprvu zdál.

Děkuji všem dárcům, hráčům, příznivcům, rodičům a funkcionářům za účast.