Hráčka roku 2017: Iveta Klimánková

Ahoj Iveto, za celý klub gratulujeme k ocenění za rok 2017. Jaký to byl z tvého pohledu rok a co krásného ti přinesl?
Ahoj, z osobního pohledu skvělý. Z pracovního začal slibně, podařilo se mi složit státnice, ale v laborce se mi povedlo objevit spoustu slepých uliček, což zas tak ideální není.  A v rugby se mi skvěle povedlo jaro, kde jsem si začala daleko víc věřit.

Jaký okamžik ze sezóny budeš mít zapsán v paměti?
První turnaj s béčkem na jaře v Přelouči, kde se mi skvěle dařilo a který měl úžasný třetí poločas. A potom asi finálový turnaj elitní série a finále s Tatrou.

Je něco, co by jsi v roce 2017 udělala jinak?
Není.

Jak vnímáš vývoj celého klubu a na co by se podle tebe měl klub v budoucnu zaměřit?
Popravdě úplně do všeho nevidím, takže z mého pohledu asi nejvíce na prostup mládeže přes juniorské kategorie až do těch seniorských a potom podpora týmového ducha a uvažování u všech členů.

Co je k tomu potřeba, aby se to podařilo?
Možnosti a perspektiva, že pokud se budou mladí zlepšovat mají kam-národní tým, zahraničí. Dobrý kolektiv ve všech kategoriích. Z tohoto pohledu se mi líbí i prolínání tréninků žen a mužů s juniory, které už funguje, ale samozřejmě jsou i nutné tréninky samostatné.

Jaké máš cíle na rok 2018 (osobní,týmové a klubové)?
Zapracovat na agresivitě a rychlosti v obraně. Dále bych byla ráda, kdybychom předváděly týmovou hru, ze které bychom měly radost a nenechaly se svazovat tlakem na výsledky. A v klubu občas vypomoct na trénincích ostatních kategorií, pokud bude zájem.

Jaké jsou cesty, jak toho dosáhnout?
Zlepšení tréninkové morálky a taky zvednutí týmového ducha, tak aby každý hned nespěchal po tréninku (zápase) domů, ale byl třeba i čas jednou týdně na společné posezení a pokecání.

Jak budeš trávit svátky?
Doma u rodičů a Nový rok pak v Jizerských horách s kamarády.

 

Děkujeme za všechnu práci, kterou jsi udělala pro náš klub a  těšíme se na tvé účinkování v Petrovicích v dalších sezónách. Vše nejlepší do nového roku.