Junioři na PYRFu (podzim 2017)

Sedmičkový víkend

Junioři RK Petrovice  se po úspěšném výsledku na jarním turnaji PYRF 2017 zúčastnili i jeho podzimní části. Pořadatelem byl opět RC Sparta Praha a v turnaji U18 jsme hráli systémem každý s každým. V sobotu 21. 10. jsme odehráli zápas se Spartou, který jsme vyhráli 19 : 10 a s dánským RC Speed, v němž jsme ve druhém poločasu nepochopitelně  propadli a prohráli 31 :12. Odpolední program vyplnil zápas národního týmu ČR s jihoafrickými Barbarians SA.

V neděli 22. 10. jsme za časných ranních hodin nastoupili proti zemskému výběru Niedersächsicher RV. Prohráli jsme
5 : 19. Další zápas s norským RC Sandviken měl ukázat, zda ještě můžeme pomýšlet na slušné umístění. Psychicky i herně jsme zápas zvládli a vyhráli 27 : 5. Poslední zápas s RC Tatra Smíchov nám v případě vítězství dával naději na zisk pohárového umístění, leč nepodařilo se. Tatra zvítězila 24 : 12 a na nás zbyla nepopulární bramborová medaile. Díky horšímu skóre, které na náš účet dosáhl dánský tým, jsme skončili na čtvrtém místě. Ale i tak, byla to dobrá zkušenost. Zemský výběr Niedersächsicher RV, obdobně jako na jaře Heidelberger RGH ukázal, že soustavná pozornost sedmičkové verzi ragby v Německu přináší výsledky ve hře a ve vyhledávání potřebných somatických typů hráčů.  Pro nás je 7´s ragby stále ještě pouhým zpestřením sezóny.

V sestavě Petrovic se v první řadě v průběhu dvoudenního turnaje vystřídali Tonda Kuncl, Kuba Korbel, Honza Beneš, Fanda Kavka, Adam Krutský, Vojta Starosta a Matyáš Havlíček, na spojkách Ondra Smejkal, Vojta Novotný, Honza Popadinec a Fanda Martínek a na křídlech Jirka Karel, Kuba Šamánek, Karel Voltr, Jára Ficek a Honza Schierl, poděkování si zaslouží Max Kubelík, který po oba dny z důvodu zdravotních problémů plnil funkci kustoda. Hráčů na sedmičky na první pohled hodně, ale drobné úrazy a zdravotní indispozice některých hráčů způsobily, že v neděli jsme poslední zápas s Tatrou dohrávali se dvěma hráči na střídání. I tak ale děkuji juniorům RK Petrovice za účast na turnaji, a i když nejsou všichni sedmičkovými typy, hráli obětavě a s nasazením.

V. Amort

 

Sestřih zápasů s Dány, Nory a Tatrou je zde.