Mládež – Halový turnaj Zbuzany 20.2.

  • 23.2.2016

V sobotu 20.2. se konal předposlední halový turnaj ve Zbuzanech. Kategorie U14 se tentokrát nezúčastnila a tak náš klub zastupovaly kategorie U6, U8, U10 a u12. A jak sa našim dětem vedlo? Zjistíte v následujícím hodnocení našich trenérů.

 

KATEGORIE U6

Počet hráčů – 5 – Stříbrný, Augusta, Benešová, Bednářová, JohanIMG_2773

Zde je předem nutno poděkovat dětem za účast na turnaji, který je pro ně určitě přínosem a změnou oproti tréninkům, takže děti začínají vnímat proč trénují a užívají si své první zápasy ve své, doufejme dlouhé kariéře. Vyzdvihl bych předevřím radost ze hry jako takové, ale i snahu dosáhnout vítězství i když pro tuto věkovou kategorii není ještě úplně jednoduché se soustředit na hru i na to co od nich my trenéři a také rozhodčí chceme.

KATEGORIE U8 – A TÝM

Počet hráčů – 4

Na turnaj jsme měli velkou marodku, a když těsně před turnajem onemocněla i Jana K., tak bylo jasné, že máme pouze 9 použitelných hráčů. Rozhodli jsme tedy z důvodu, aby si zahrál i původně nahlášený tým Pulců ve skupině B, že skupinu A odehrajeme jen se čtyřmi hráči, ostatně tento postup jsme měli vyzkoušen i z loňska. Čtyři stateční tedy byli Adam D, Kuba B., Matthew a Lukáš H. Všem soupeřům jsem vysvětlil, že budeme hrát ve čtyřech, a že nám nevadí budou-li hrát v pěti a soupeři na to přistoupili, tak jsme hráli za prvé bez možnosti střídání a za druhé s hráčem méně v poli. Cíl a hlavní úkoly na tomto přípravném turnaji jsem nechal na hráčích samotných a ti si zvolili, že se pokusí co nejvíce ve hře spolupracovat. Musím říci, že se jim to nadmíru povedlo, zejména první zápas proti Tatře Sarančatům byl v našem podání jako z jiného světa, perfektní spolupráce nabíhání do volného prostoru, správně načasované přihrávky před skládkou, nebo i v ní, prostě paráda. S postupem času však logicky trošku docházely síly a tak jsme v utkání s Vlky z Říčan utrpěli vůbec naši první prohru v tomto roce. Hráče to sice mrzelo, ale mně prohra vůbec nemrzela a byla svým způsobem i výchovná. Všem čtyřem chlapcům děkuji za perfektní výkon, všichni hráli na 100%, nikdo nebyl ani horší ani lepší, táhli za jeden provaz prostě vystupovali kompaktně a perfektně jak na hřišti, tak i mimo ně. Jsem na vás hrdý hoši. Výsledky sobotního turnaje: RKP A tým Žáby vs. Tatra B (Sarančata) 4:0; Říčany B (Medvědi) 2:1; Říčany A (Vlci) 1:3; vs. Tatra A (Kobylky) 3:0; vs. Slavia A (Hvězdy) 7:0.

KATEGORIE U8 – B TÝM

Asi slušnej oddíl :)

Asi slušnej oddíl 🙂

Počet hráčů – 5 – Je

Řekl bych velmi kvalitně odehraný turnaj s velkým nasazením hráčů, kteří u nás v klubu začali v loňské sezóně. Aktivní přístup k hráčům soupeře v obraně a to zejména při zakládání útoků, nám dovolil časté získávání míčů a rychlý přechod do protiútoku. Problémy zde jsou především v koncentraci při soupeřových standartních situacích a v závěrech zápasu, kdy jsme takto přišli o vítězství v zápase s Říčany. Jinak opravdu povedený turnaj a pochvalu zaslouzi úplně věichni  hráči.

KATEGORIE U10 – A TÝM

Počet hráčů – 6 – SLádek, Bednář, Martinec, Bachet, Králíček, Vojíř

Na tomto turnaji chybělo více klíčových hráčů, ale i přesto bylo vidět na dětech, že je hra baví. Bylo vidět velké zlepšení hlavně ve hře dopředu, kdy děti začali využívat offloady, které se učily teprve minulý týden na trénincích a postupně si tak více zvykáme na pravidlo, že se nesmí odmítat. Stále nám vázna  podpora spoluhráče v rucku, kde často o balony přicházíme. Děti si hlavně zkoušely všechny dovednosti, které se učili na trénincích a proto jsme nedávali žádnou váhu výsledku. Předvedená hra v tomto složení byla více než výborná!

KATEGORIE U10 – B TÝM

Počet hráčů – 7 – Mikšovský, Ekstein, Elis, Petrášek, Rada, Krejčík, Košťák

Úvodní zápas se Spartou, ač s prohrou 0:2, sliboval že bude turnaj mít pro tuto karegorii příjemný a pozitivní průběh. Bohužel opak byl pravdou, a tak jak jsem až na drobnosti a to zejména před a při standartních situacích, ať našich nebo zahrávaných soupeřem, neměl s naší hrou žádný problém. Nasazení všech bylo velmi příjemné. Ostatní zápasy na turnaji byly bohužel velkým zklamáním a to zejména díky přístupu hráčů staršího ročníku v této kategorii. Neni možné, aby tito hráči svojí naprostou odevzdaností a nekázní při hře marnili snahu ostatních hráčů a strhávali je do hlubokého podprůměru. Pokud tyto chlapce na turnaji zajíma pouze mimozápasová aktivita a rychlý běh od nich vidíme pouze, když se spolu honí po hale v pauze mezi zápasy, je nutne zvážit, zda vůbec má smysl, aby se těchto sportovních akcí zúčastňovali.

KATEGORIE U10 – C TÝM

Počet hráčů – 7 – Baran, Linek, Řehák, Dubovská, Horáková, Hrabánková, Matouš

V našem třetím týmu ve výkonnostní skupině C hráli tito hráči : dívky – Viki, Michaela a Ráchel a chlapci Erik, Šimon, Lukáš a Michal. V turnaji jsme postupně odehráli 5 utkání z toho jsme v jednom dokázali zvítězit a ostatní prohráli. V tomto turnaji jsem se snažil tyto hráče zejména naučit správnému postavení při rozehrávkách a to jak našich, tak i soupeře, podařilo se jen částečně. Tito hráči stále ještě, a u některých je to už i s podivem, nemají zažité základní návyky a to zejména co se včasného formovaná obrany týká. I přes všechny tyto nedostatky, si myslím, že děti odcházely z turnaje spokojeny, nakonec se zapojili aktivně i ti, co bývají většinou hodně vzadu a dokonce skórovali i hráči, kterým se to daří jen výjimečně jako Michal, nebo Ráchel (ta dokonce poprvé v životě a byl to pro ni obrovský zážitek). Dětem děkuji za předvedený výkon a věřím, pokud se jim bude věnovat patřičná pozornost v jejich zlepšení.

KATEGORIE U12 – A TÝM

Včerejší turnaj se vydařil. Mužstvo hrálo bojovně a kolektivně. Bez větších připomínek byli bratři Burešovi a Prokop Šamánek. David Hradec zlepšil agilitu, ale musí zapracovat na tvrdosti. Honza Faktor musí zapracovat na individuálních dovednostech. Robin Štětina musí zlepšit agilitu. David Krejčíř by měl zvýšit celkovou intenzitu herního projevu. Dařilo se nám vyhýbat se zbytečným skrumážím a udržet míč ve hře. V obraně jsme viděli, zejména v zápase s Pragou, několik dobrých skládek. Podpora hráče v útoku byla na slušné úrovni. Jediné v čem jsme váhali, byl pohyb hráče bez míče. Nedařilo se nám tak rychle pokrývat kanály vzniklé při soupeřově útoku. Dílem z nezkušenosti, dílem z menší fyzické kondice než měl soupeř.

Skupina B –  Ema, Milan, Honza, Pavel a Natálka hráli srdnatě s kamarády ze Sparty a sbírali společně hráčské zkušenosti.