Přípravky U10 v Chráštaňech na Iuridice

Přípravky U10 – 5.RT OPČ (hráno v Chrášťanech na Iuridice)

Do turnaje jsme opět nasadili dva týmy, jeden do výkonnostní skupiny A a jeden do výkonnostní skupiny B. Oby týmy si vedli velmi dobře a každý ze šesti odehraných zápasů prohrály jen jeden.
Některé hráče jsme záměrně přesunuli z A do B týmu a některé naopak. A tým Zbrojnoši odehrál velmi podařený turnaj. Všechny hráče musím za předvedené výkony pochválit s výjimkou závěrečného utkání proti Říčanům, které se nám opět nepovedlo a bojím se, že už pomalu máme z tohoto týmu komplex. Zatímco ostatní týmy buď porážíme anebo s nimi hrajeme pěknou hru a pěkné výsledky pak proti dvou urostlým a jednomu hbitému hráči říčanských nějak nemůžeme nejít recept.

Vystoupení našeho B týmu Rytíři:
Po dobrých výsledcích z minulého turnaje v Říčanech, jsme druhý tým opět nasadili do skupiny B.
Znovu jsme tým poskládali hlavně z nováčků, které doplnili zkušenější hráči ze skupiny A. Výměnou  šel tentokrát  na „zkušenou“ do skupiny A Filip.
Tým posílil Adam Petrášek, který se ujal pozice mlýnovky  a řídil náš útok. Do roje se zapojil Adam Dubovský.
Ze zkušenějších hráčů byl v týmu pouze Mates a Bertík. Bertík navíc nastoupil po delší nemoci. Oba předvedli dobrý výkon a pomohli hlavně v obraně, kde je potřeba nejvíce zkušeností.
Dále jsme měli v týmu nováčky: Honzu, Pepu, Kryštofa, Radka a Jakuba.
Honza se tentokrát trochu ztrácel a na křídle nebyl tolik vidět. Trochu mi přišlo, že se bojí. Pepa už zlepšil poziční  hru, i když pořád se občas zapomene v ofsajdu. Ukázal rychlost a tah dopředu a konečně položil správně pětku. Radek už se více zapojoval do obrany. Musí ještě zlepšit přihrávku a nezahazovat balony pod tlakem. Jinak je hra dopředu skoro na jedničku. Kryštof s Jakubem teprve sbírají zkušenosti, ale předvedli několik pěkných skládek. Zatím hrají trochu fotbalově – nahraju a utíkám dopředu čekat na přihrávku, ale to se určitě zlepší až odehrají více zápasů.
Výsledky: na začátek prohra s Říčany 0:2, tentokrát jsme nezaspali, ale soupeř byl prostě lepší. Škoda, že jsme nedokázali dát pětku. Výhra 3:1 nad domácí Iuridica; usmolená výhra nad Sedlčany 2:1, kde jsme museli otáčet skore a celou dobu bojovali o výhru. Následují výhry nad Přeloučí 4:1, Spartou B 4:0 a Slávií 2:0.
I s pěti nováčky, pro Jakuba úplně první turnaj, jsme dokázali většinu soupeřů porazit a na hru se dalo koukat. Bojovali jsme o každý míč a neustále se snažili tlačit dopředu. Obrana je slabší a občas někdo uteče, ale kluci se nebojí skládat a snaží se.

Výsledky: RK Petrovice A vs. RC Praga A 3:1; vs. RC Tatra Smíchov A 2:1; vs. RC Tatra Smíchov B 5:1; vs. RC Sparta Praha A 3:0; vs. RC Slavia Praha A 3:1; vs. RC Říčany A 0:4.
RK Petrovice B vs. RC Říčany B 0:2; vs. ARC Iuridica 3:1; vs. RC Sedlčany 2:1; vs. RC Přelouč 4:1; vs. RC Sparta Praha B 4:0; vs. RC Slavia Praha B 2:0.