Prohra U16 na Slavii

  • 28.9.2020

Sobota 19. září 2020 – Praha.

Další zápas jsme hráli na Slavii a opět nás bylo jen 14 ☹ a to jen díky tomu, že jsme postavili Adama, který s námi začal trénovat. Domácí nám půjčili křídlo a nutno podotknout, že v prvním i druhém poločasu velmi dobré hráče, děkujeme.

Zápas jsme nezačali nejlépe a zbytečně ztrácíme míče při našich útočných akcích, kdy se nám nedaří přechod do útoku a míč nám velmi často a zbytečně padá. Obrana ale v celku funguje a musíme tak jen krotit rojníky, kteří chtějí být u všeho a nechávají pak volný prostor při svém přesouvání z levé strany na pravou a opačně. Díky tomu necháváme soupeři dostatek místa na útočné akce, které ale většinou stačíme v poslední chvíli zastavit. A tak poločas prohráváme o dvě pětky a jednu konverzi 0:12.

Do druhého poločasu jdeme o poznání soustředěnější a na hře je to hned znát. Druhý poločas patřil víc nám než domácím. Přesto to jsou právě sešívaní, kterým se daří položit třetí pětku a tu i potvrdit přesným kopem. Od této chvíle jsme to ale my, kdo na hřišti kraluje a kdo udává tempo hry. Slávisté jsou natolik zaskočeni, že se uchylují ke zbytečným faulům, které vyústili ve žlutou kartu pro jednoho z nich. Přesilu dokážeme ihned využít a po nádherné akci dáváme pětku prolnutím tříčtvrtky do brankoviště soupeře. Potvrzujeme následný kop po položení. Skóre se ustálilo na 7:19 pro soupeře. Byť máme i v posledních 5 minutách tlak, další body již nepřidáme.

Celkově je hra velmi pěkná. Chybí nám víc sehranosti a víc odpovědnosti hráčů za výsledek. Není moc těch, kteří by strhli ostatní k trochu vyššímu výkonu. Přesto bojovnost nechybí a problémy vzniklé při hře řešíme velmi dobře. Když v druhém poločasu přestane roj přebíhat ze strany na stranu a přebírá pozice útoku, který je naopak zapojen v rucích, neví soupeř vůbec kudy útočit. Hlavně útok jsme měli slepený, jak to šlo a když kluci z Kralup ztratili nervozitu z toho, aby nic nepokazili, bylo to super.

Milan

RC Slavia Praha vs RK Petrovice

19:7 (12:0)

Foto: RC Slavia Praha