PYRF podzim 2022

  • 20.10.2022

Již od roku 2015 se tradičně hraje po celé Praze a v Říčanech velký mezinárodní turnaj Prague Youth Rugby Festival. Zakládajícím oddílem tohoto již prestižního festivalu mladých ragbistek a ragbistů je společně s Tatrou Smíchov a s Říčany také náš klub. Jako obvykle se na našem hřišti konal turnaj kategorie U12, který svou podzimní verzí navazuje na původní turnaj PICO CUP hrající se nepřetržitě od roku 1991. Letos se tak konal již 31.ročník tohoto turnaje.

VYSTOUPENÍ PETROVICKÝCH RAGBISTŮ

Jak bývá zvykem, tak se naši mladí ragbisté objevili na všech pěti stadionech.

U8 na hřišti RC Praga Praha

Do kategorie U8 nasadili naši trenéři dvě družstva. Prvnímu týmu „Mloci“ jen o vlásek unikl postup do finálové čtyřky. Následně ale svou skupinu „Plate“ vyhrál a obsadil tak velmi pěkné páté místo. Výborně hrál i druhý tým „Ještěrky“, který obsadil krásné desáté místo z dvaceti účastníků turnaje. Vítězný pohár si vezou do Brna Bystrčtí, druhé skončily Říčany a třetí domácí borci z Pragovky.

U10 na hřišti RC Tatra Smíchov

Také do kategorie U10 jsme nasadili dva týmy. Náš A tým patřil k favoritům turnaje a své postavení i potvrdil, jen se musel tentokrát sklonit před uměním Říčanských. Druhé místo a stříbrný pohár je i tak pro náš klub velkým úspěchem a příslibem do budoucna. Výborně hrál i B tým, který v konkurenci 25 týmů obsadil krásné 14.místo. Vítězem se tedy staly Říčanské „Mašiny“ před našim výběrem a borci z Vyškova.

U12 v Petrovicích

I na domácí turnaj jsme nasadili do bojů dva týmy. A tým se dokázal i když jen těsně o skóre probojovat do finálové skupiny. Těsná prohra s týmem RC Praga 2:3 nás bohužel odsunula na nepopulární čtvrtou bramborovou příčku. Týmy Tatry a Říčan byly nad naše momentální síly. Náš B tým sbíral na turnaji cenné zkušenosti a snad si děti z tohoto turnaje i něco pozitivního odnesou. Turnaje se zúčastnilo 18 týmů z celé ČR a 5 zahraničních týmů z Německa, Lucemburska, Rakouska a Rumunska. Vítězný pohár obdrželi od starostky Petrovic paní Hromasové po zásluze hráči z Tatry Smíchov, druhé byly Říčany a třetí borci z RC Praga. Námi pořádaný turnaj měl velmi pozitivní ohlas většiny zúčastněných.

U14 v Říčanech

Velmi náročný turnaj odehrál náš tým kategorie starších žáků. Zde se již hraje na celé hřiště a turnajová klání jsou skutečně velmi vyčerpávající. Turnaje se zúčastnilo 9 týmů z toho 4 ze zahraničí (dva z Německa a po jednom z Rakouska a Itálie). Naši obsadili páté místo, což se určitě dá nazvat úspěchem. Turnaj ovládli hráči RC Tatra Smíchov před německým TSV Handschuhsheim a domácím výběrem.

Dívky U16 na Slavii Praha

Naše juniorky utvořily společné družstvo s RC Mountfield Říčany na sedmičkovém turnaji juniorek U16. Ze šesti účastníků turnaje obsadil tento výběr čtvrté místo. Vítězem se stal výběr Moravy před dívkami z Babic a Olympem Praha.

Petrovičtí ragbisté opět zanechali na tomto skutečně velkolepém turnaji výraznou stopu, věříme, že to všechny povzbudilo k ještě větší píli v tréninku a těšíme se z dalších úspěchů naší mládežnické líhně.

Fotogalerie od Martina Flouska zde.

Ota Petrášek

KF