RKP U14 zastoupení v reprezentaci

Rádi bychom tímto příspěvkem pogratulovali našim mladíkům z kategorie U14, kteří reprezentovali Českou Republiku na turnaji v Heidelbergu, který se konal 3. února. Jakub Krátký na pozici rváčka a Pavel Bitterman na křídle. Tito hráči jsou budoucí naděje našeho klubu a jsme na ně hrdí.

Zde je oficiální report z turnaje od trenérů:

Report ze zájezdu Heidelberg v termínu 2.- 3. 2. 2024
Kategorie u14
Na zájezd jsme nominovali 45 hráčů na základě předvedených výkonů na regionálním srazu, kde měli všichni hráči možnost ukázat svoji kvalitu.
S výběrem z oblasti Heidelbergu jsme hráli dva přípravné zápasy.
První sobotní zápas se hrál za chladného počasí a skončil výsledkem 17:0 pro domácí tým, který se na náš Modrý výběr dobře připravil. Soupeřova hra byla postavena na kvalitní obraně a pětici klíčových hráčů, kteří vynikali silou, rychlostí a individuálními schopnostmi.
Naše hra nesla známky nesehranosti, přesto jsme dokázali kombinacemi a dobrou podporou vyvinout tlak a párkrát se dostat do obranného území skvěle bránícího soupeře. Většina utkání probíhala v našem obranném území. Soupeř vhodně využíval dlouhé odkopy k snadnému odstěhování našich hráčů do bezpečné vzdálenosti a následnému zisku území.
Hlavní příčinu neúspěchu spatřuji v disciplíně. Nedodržování offside, vysoké skládky jsou nejčastější prohřešky, které vedly k extrémnímu množství trestných kopů a třem žlutým kartám.
K druhému zápasu náš soupeř nastoupil s o poznání slabším týmem, který po našem souhlasu doplnil několika hráči U15, jenž korigovali výsledek na konečných 23:42 pro náš Červený výběr. Dobrá kombinační hra roje a především disciplína týmu vedly k pěkným akcím končících pětkou a následnou výhrou.
K přátelským utkáním jsme připravili dva vyrovnané týmy, kteří mají základ v silném roji a disponují rychlými útočníky. Střídáním jsme dali hráčům dostatečný počet minut na předvedení svého ragby.
Závěrem bych podotkl, že v kategorii U14 máme nedostatky ze znalostí pravidel ragby. Z vlastní zkušenosti doporučuji školení pro všechny hráče napříč kluby, protože opakování je matka moudrosti.