U10 bere bronz na Celostátním turnaji

  • 7.6.2022

Naše kategorie U10 zakončila domácí soutěžní sezónu účastí na Celostátním turnaji této kategorie. Turnaj se odehrál v sobotu 4.června 2022 na stadiónu v Říčanech. 13 vybraných hráčů, 4 trenéři a jedna zdravotnice vyrazili na turnaj společně vlakem z Horních Měcholup. Na místo jsme dorazili včas a mohli jsme se tak v klidu připravit na dopolední kvalifikační boje. Bohužel vstup do turnaje v kvalifikační skupině se nám moc nevydařil. Herní projev našeho týmu nebyl vůbec dobrý ani v prvním utkání s Dragonem Brno ve které jsme zvítězili 4:1. Následovalo těžké utkání s naším rivalem Tatrou Smíchov, o kterém jsme věděli, že se pravděpodobně bude započítávat do finálové skupiny. Ačkoliv se téměř celé utkání odehrává na polovině soupeře, vinou špatných řešení a rozhodnutí hráčů ve finální fázi odcházíme ze hřiště s prohrou 0:1. V závěrečném utkání kvalifikační skupiny si výhrou nad Olomoucí 3:0 pojišťujeme postup do finálové skupiny Cup o 1.-6. místo. Hra týmu se ale ani v tomto utkání výrazně nezlepšila.

Následuje pauza na oběd. Po špatných zkušenostech z minulých celodenní turnajů neobjednáváme dětem oběd, a snažíme se je nakrmit jen ovocem a lehkými přesnídávkami. A takto připraveni jdeme do finálových bojů.

Děti se asi poučily z nevydařeného dopoledního vystoupení a v prvním odpoledním utkání porážíme ve velmi důležitém utkání Pragu v poměru 2:1. Následuje utkání s jasným favoritem turnaje, s domácím výběrem a vysokou prohru 1:9 si určitě za rámeček nedáme. Nejlepší formu si ale naši hráči ponechali na závěr, kdy vždy nebezpečnou Bystrc přehráváme jasně 5:0 a na závěr i již evidentně notně unavenou Spartu v poměru 6:1.

Ve finálové skupině tak obsazujeme jasně třetí místo jen o jediný bodík za druhou Tatrou Smíchov. Vítězem se pak stává podle očekávání s přehledem domácí tým.

Nakonec jsou tedy i děti i trenéři spokojeni. Tým dokázal i jistou míru sebereflexe a dobrého týmového pojetí přes ne příliš vydařený vstup do turnaje. Hráčům děkujeme a za celou sezónu si jistě bronzové medaile zaslouží.

Nyní nás čeká neklubový „barbarians“ turnaj Havran Cup v Kralupech a jako vyvrcholení sezóny účast na mezinárodním turnaji ve francouzském Epernay.

Za trenéry U10

Ota

Úvodní fotografie od Anny Popelkové