U10 na celostátním turnaji v Olomouci

ORF – Olomouc Rugby Festival 2017

Týden po Drážďanech jsme opět vyrazili na dvoudenní výlet na turnaj do Olomouce. Šlo o celostátní turnaj a jedna z mála možností utkat se s týmy z Moravy.

Tentokrát jsme jeli vlakem a na místo se dostali krátkou procházkou. Ubytování nám zařídil Olomoucký klub přímo v jejich areálu a také se nám postaral o snídani. Snídaně byla luxusní: čerstvé rohlíky, Nutella, marmeláda, Olmíci a pro zájemce i párky.

Po snídani začínají přijíždět další tymy a od organizátorů dostáváme informace k turnaji. Z rozlosování je jasné, že máme velké štěstí a měli bychom skupinu vyhrát. Druhá skupina je o dost silnější: Tatra I, Říčany a Praga. Hraje se s mlýny, délka utkání 7 minut.

První hrajeme s  Olympem, což je ideální soupeř na začátek turnaje. Rychle jdeme do vedení a můžeme prostřídat celou lavičku (máme 4 náhradníky), vítězíme 5:1 Poté nás čeká Tatra II, dopředu víme, že půjde o nejtěžší utkání ve skupině a hráče na to připravíme. Hra je velmi vyrovnaná, ale celou dobu máme převahu a nakonec porážíme Tatru 2:0. Další soupeř, rugby Babice, je složen hlavně z dívek a tvrdost naší obrany jim dělá velký problém. Následuje Přelouč, kterou porážíme 4:0. Naštěstí se nám podaří odehrát poslední utkání ve skupině ještě před pauzou na oběd, porážíme místní klub 3:1.

Po obědě – výborný kuřízek s kaší nás , jako vítěze skupiny, čeká finálové utkání proti Tatra I. Bohužel se čekání na zápas trochu protahuje a když se rozcvičíme a připravíme na finále, tak jej pořadatel přerušil. Navíc ještě ztrácíme Matěje Šedýho, kterému teče krev z nosu.

Finále se hraje na dva poločasy 2×5 minut. První polovinu je zápas velmi vyrovnaný a ani jeden tým nedokáže skórovat. Druhý poločas je Tatra přeci jen lepší a zatlačí nás do obrany a nakonec vyhrává 2:0. V dětech převládá chvilku zklamání, ale naštěstí je rychle přesvědčujeme, že druhé místo je velký úspěch.

Cestu zpět nám zpestřili fanoušci TJ Sokol Žvánovice, kteří s námi jeli sice chvilku, ale stačilo to na vylidnění našeho vagonu :-).

Hráli jsme ve složení: Kuba Bednář, Adam, Mates Jaroš, Janičky, Bertík, Matěj Jankovič a Šedý, Vašek, Lukáš Laštovka a Lažanský a David

Plusy: nasazení hráčů je velká změna a dělá nám velkou radost. Lukáš Laštovka se už zabydlel v roji a vedle Bertíka se zlepšuje v každém turnaji. Na finále nám chyběl Matěj Šedý a byla to pro nás ztráta (kdoby to řekl po prvních dvou turnajích :-) ). Mates zjistil, že to „jde“, jen se musí chtít a pak je to na hřišti znát. Vašek dělá svou přímočarostí a tvrdostí problém každému soupeři, jen se musí odnaučit sólové hře a víc se zapojit. Škoda, že kvůli nemoci nebyl na soustředění.

Mínusy: bohužel jsme nemohli změřit síly s Pragou (nakonec 3. místo) a Říčany (5. místo). Máme velmi silný základ mužstva, ale bohužel nemáme dost kvalitních hráčů na doplnění.

Závěrem musíme říct, že za to jak hráči odehráli turnaj, cítíme hrdost! Ve finále jsme sice prohráli, ale Tatra byla prostě lepší. Pro nás je hlavní, že hráči na hřišti nechali všechno. Děkujeme