U10 na turnaji v Drážďanech

Na konci září jezdíme pravidelně na turnaj do Heusenstammu. Tento rok se bohužel turnaj nepořádal a tak jsme narychlo našli náhradu na turnaji v Drážďanech. Jak je naším dobrým zvykem vyrazili jsme na cestu o den dříve. Večer jsme si ještě stačili prohlédnout centrum Drážďan a podílet se na natáčení filmu – to když několik žlutých Petrovických mikin vlezlo do záběru filmařů.

Po přespání v tělocvičně a snídani – díky rodičům byl bohatý výběr (buchta, bábovka, vločky, koláčky) jsme se vydali na turnaj. Podle informací jsme věděli, že úroveň tohoto turnaje odpovídá zhruba naší skupině B, ale to jsme přesně potřebovali pro mladší hráče.

Hrálo se 2×7 minut bez mlýnů, což byla pořádná dávka minut, i když jsme měli 5 hráčů na střídání.

Na začátek nás čeká Brandenburg, ale soupeře od počátku přehráváme a zápas končí vysokou výhrou. Pak nás čeká Tatra, která zde má dva vyrovnané týmy. Její rychlá obrana nám zpočátku dělá problémy, ale nakonec vyhráváme.

V nadstavbové části nás čekají vítězové ostatních skupin. Druhý tým Tatry, který vysoko porážíme a na závěr se utkáme o první místo s Berliner SV. BSV hrají pěkné, ale velmi tvrdé rugby a často „odmítají“. Naštěstí se na ně pořádně připravíme a kluci si rychle zjednávají na hřišti respekt. Utkání je celkem vyhecované, ale udržíme nervy na uzdě a vyhráváme celý turnaj.

Turnaj nám trenérům udělal velkou radost, protože jsme konečně viděli na hřišti tým, na který jsme byli hrdí. Jak říkal Marek: „začínají mě bavit!“.

Všichni chtěli hrát, nikdo nechtěl zůstat na střídačce – velká změna proti předchozím turnajům. Vzájemně se podporovali a shazovali na sebe chyby, prostě jeden tým!

Starší U10 nebudeme hodnotit, všichni odehráli výborný turnaj. Snad jen Kubu, který se vrátil po nemoci a na hřišti to bylo znát. Hráčské schopnosti známe všichni, ale letos na sebe Kuba vzal i roli lídra a všichni ho respektují, je radost ho sledovat na hřišti i mimo něj.

Konečně se probudil Matěj Šedý a byl s námi duchem na hřišti. Hrál výborně v obraně a nevynechal jediný souboj. Doufáme, že bude takto pokračovat. Lukáš Rada – přes svojí malou postavu se rval o každý balon, přistupoval rychle k soupeři a snažil se ho zastavit. Lukáš Laštovka se rychle přizpůsobil hře v nové kategorii a v útoku předvádí pěkné akce. Janička Sládková – její rychlost a přímočarost dělá soupeřům problémy, krásné průniky.

I u všech ostatních bylo vidět nadšení a snaha hrát. Na střídačce jsme měli pět náhradníků, ale zahráli si všichni.

Pokud máme najít nějakou chybu, pak je to obranná hra, když nejsou na hřišti zkušenější hráči. Chybí rychlost, načasování, tvrdost, síla – prostě je co zlepšovat.

Velká pochvala i pro rodiče, kteří nás přijeli podpořit a ukázněně fandili.

 

Dětem za turnaj děkujeme

Anička, Marek a Dan