U10 v Berlíně na Olympijském stadiónu

Na poslední zářijový víkend vyrazila kategorie U10 spolu s U8, U12 a U16 na dvoudenní mezinárodní turnaj do Berlína. Kategorie U14 nesehnala bohužel dostatečný počet hráčů pro účast. Ač jsme z Prahy startovali velmi brzy ráno, děti byly v dobrém náladě a již na „obědovém“ odpočívadle se rozhýbávaly a ukazovaly přihlížejícím své dovednosti.
První den byl ve znamení zápasů ve skupině. Oproti České republice se hrálo v 8 hráčích, na menším hřišti, 10 minut bez přestávky a rovněž některá pravidla jsou v Německu odlišná. Dalibor, jeden z trenérů, k úvodnímu dni říká: „…střídali jsme všechny dostupné hráče a bylo skvělé, že i ti mladší se v silné konkurenci neztratili.“ Vedoucí kategorie Honza poznamenává: „Škoda, že i když jsme vyhráli všechny zápasy se zahraničními týmy, tak jeden prohraný zápas s Říčany nás odsunul na druhou příčku ve skupině.“ Turnaje v Berlíně se z Čech účastnily Říčany, Slávia a Tatra. Po večeři byl přesun do příjemného hostelu, kde všichni rychle usnuli. Po bohaté snídani zpět na hřiště; zde se dohrály skupinové zápasy ze soboty a pak se pokračovalo nadstavbou/pavoukem s přímým vyřazením po prohře. Po dvou vítězných utkáních mužstvo U10 opět narazilo na Říčany. Jednalo se o velmi napínavý a především vyrovnaný souboj, kdy bohužel jediná pětka utkání 80 sekund před koncem zápasu rozhodla o postupu soupeře. Hráčky a hráči to nenesli emočně lehce, ale takový je sport. Trenéři k tomu dodávají: „Na obraně jsme si dali opravdu záležet, ale nepodařilo se nám položit pětku, i když několikrát jsme tomu byli velmi blízko. Děti do toho daly vše, bojovaly srdcem a opravdu se nemusí za výsledek stydět!“
S trenéry ostatních kategorií jsme se shodli, že jedním z nejkrásnějších momentů turnaje bylo, když si kategorie vzájemně fandily a podporovaly se. V sobotu podvečer na hřišti „trénovali“ za nadšeného přihlížení kolemjdoucích U16 nejen s U8 mlýny a autová vhazování. Ještě pár slov k ostatním kategoriím: U8 vezou stříbro; U12 nevyšel první den, ale druhý pak zvítězili ve všech svých zápasech; U16, ač jim chyběli hráči a byli nekompletní, dosáhli na 3. místo. Rugby zdar!