U14: základní část se blíží ke konci

  • 28.4.2022

Kategorie U14 nezahájila sezónu sice ideálně, ale cíl je jasný. Report trenérů a vedoucího týmu z odehraných zápasů a stavu týmu U14 zde:

„Plánované soustředění, které mělo proběhnout před prvním zápasem jsme museli přesunout, a tak nás čekalo první „ostré“ utkání hned po zimní přípravě, která byla zaměřená spíše na fyzičku a dovednosti s balonem.

První utkání bylo proti Slavii (27. března na Slavii). Se Slavií jsme hráli přípravné utkání o měsíc dříve a bez problémů vyhráli. I nyní jsme začali výborně a hned z první akce se nám podařilo položit a vypadalo to na „jednoduchou“ záležitost… Možná i hráči se nechali výborným startem uchlácholit a Slavia nás brzo začala přehrávat. V sestavě chyběl Vašek a Lukáš Rada a museli jsme přeskládat roj, čímž jsme přišli o útočnou sílu, když se pak v druhém poločase zranil Lukáš Hejtmánek, neměli jsme již sílu zápas vyhrát. Konec zápasu jsme dohrávali se čtyřmi hráči, kteří hráli první utkání!!! Slávia nás nakonec porazila 21:12.

Další týden nás čekalo od pátku do neděle soustředění na našem hřišti, zakončené zápasem proti Říčanům.

I když jsme ve středu večer měli nahlášených 25 hráčů, na soustředění v pátek ráno dorazilo jen 14 hráčů schopných trénovat . Zrovna tento týden řádila v Praze nějaká viróza….

Protože počasí se změnilo na zimní a v pátek ráno mrzlo a sněžilo, museli jsme změnit program a na rychlo jsme objednali krytou halu. Díky počtu hráčů, byly tréninky spíše pro začátečníky. V sobotu večer jsme si jako regeneraci naplánovali bazén na Chodově (díky jednomu toboganu je to aquapark). Pro hráče to bylo příjemné a zábavné zpestření, pro trenéry úleva, protože nás plavčík napomínal pouze 5x 😉. O soustředění jsme pouze netrénovali, ale měli jsme také soutěž o pravidlech rugby, školení z pravidel i signalizace rozhodčích.
V neděli před obědem přijeli Říčany a náš největší problém bylo vůbec sestavit tým. Chybělo 8 hráčů základní sestavy a z toho 5 na klíčových postech. Naštěstí jsme šli do zápasu hned po soustředění, a tak i nováčci se dokázali velmi dobře zapojit. Prohra 0:42 mrzí o to víc, že Říčany také měli problém se sestavou a byli k poražení.

Další zápas byl 10. dubna ve Vyškově. Díky vedení klubu jsme mohli využít na cestu minibus a ušetřili jsme si zdlouhavé cestování. A tým také uvolnil z utkání Raymonda, který mohl jet s námi. Poprvé jsme měli nahlášeno dostatek hráčů a tak někteří zůstali doma a hráli na PYRF. Už cestou bylo z týmu vidět odhodlání konečně vyhrát. Naštěstí se před zápasem uklidnilo počasí (sněžilo nám cestou tam i zpět) a hřiště bylo v perfektním stavu. Díky velmi aktivní hře jsme Vyškov nenechali v klidu rozehrát a nutili ho k chybám v rozehrávce. Na zápas se lze podívat https://www.youtube.com/watch?v=q_cOAHhVKcQ . V prvním poločase jsme Vyškov k ničemu nepustili a přidali několik pětek. V druhém poločase jsme prostřídali a hra se vyrovnala. Nakonec vyhráváme 29:5 a vezeme si z Moravy cenné body do tabulky.

24. dubna nás čekal Dragon Brno (ve vzájemném zápase porazil Vyškov). Počasí nám tentokrát moc nepomohlo a postupně prší víc a víc. Na začátku zápasu nás podpoří naše U19, která udělá hráčům uličku a velmi hlasitý nástup na zápas – děkujeme! Dragon má výbornou obranu a za celý zápas se nám nepodařilo ani jednou skórovat pod „klacky“. Naštěstí výborně pracuje roj a udrží všechny jejich útoky. Podaří se nám položit několik pětek po křídlech a nakonec jich pokládáme 6 – ale ani jeden prokop . Konečný stav vyhráváme 30:0.

Poslední zápas ve skupině odehraje U14 ve středu 4. května od 17:30hod na domácím hřišti, tak přijďte náš tým podpořit ještě před finálovými boji!

Další utkání dle konečného umístění v tabulce základní části budou v termínech: 22. 5., 29. 5., 12. 6. 2022.

Pro více informací o lize U14 najdete na webu českého ragby, U14 Liga Ragby XV | Česká rugbyová unie – ČSRU (rugbyunion.cz).

KF