U16 bojovala v Brně

  • 11.4.2022

V sobotu 9. dubna se tým U16 vydal na druhý zápas jarní části sezóny do Brna. O tom jak mužstvo kadetů dopadlo, poreferoval trenér Milan Slavíček:

„Máme za sebou druhý zápas, který jsme odehrály v Brně s RC Bystrc. Tento soupeř byl výrazně těžší než předchozí Ammor a naše schopnosti prověřil daleko víc. Potěšitelné je, že nás vyrazilo (i dojelo zpět) 15. To je dobrá zpráva a snad se nyní, po přijímacích zkouškách, budeme takto vídat častěji.
Domácí Bystrc byl od začátku zápasu aktivní a okamžitě převzal iniciativu, na kterou jsme nedovedli odpovědět. Na soupeře jsme nevybíhali, nechali jsme se zatlačit a jen jsme čekali, co kluci z Brna předvedou. Občasné protiútoky končily neschopností kombinace, takže to, co si mohli kluci s minulým soupeřem natrénovat, nyní chybělo. Kombinace nám vázla a končila po druhé či třetí přihrávce. Alespoň, že v obranné hře jsme kompaktní, a tak je po půli stav 17:0.
V druhé části hry jsme přeci jen aktivnější, skládky jsou tak tvrdší a soupeře víc bolí, někteří pak raději zahazují míč „někam“, jen aby se vyhnuli kontaktu. Víc, jak dvě pětky z naší aktivity ale nedovedeme položit. Domácí si lepším výkonem výhru zasloužili a ukázali nám, jak se má na hřišti makat.
Tentokrát vyčníval především Kubíček, který svou aktivitou byl jednoznačně nejlepším na hřišti. Ostatní odehráli zhruba průměrný zápas, takže sice bez větších chyb, zato ale také bez nějaké větší invence, bez nápadu. Bystrc je momentálně nad naše síly, a to především díky výškové a váhové převaze. Toho hráči Bystrce dokonale využili a naší „školkou“ probíhali bez větších problémů.
Díky všem 15ti borcům, kteří vyrazili. Sice jsme prohráli, ale zase jste ukázali, že jste v celku super tým.“

Sestava:
Břéťa, Lukáš, Zumič Krejča, David Pechy, Kubíček, Václav Nítěnka Tomáš, Jakub, Prokop, Mates, Forest a Jony.

Konečné skóre 39:12 pro tým RC Bystrc Brno.

Ve třetím kole se utkají RK Petrovice se Spartou a to na domácí půdě v pátek 15. dubna od 11hod. Tak přijďte kluky podpořit.

KF