U16 jako David proti Goliášovi

  • 26.5.2022

U16 má za sebou těžký zápas s týmem RC Sparta Praha, jak toto utkání prověřilo naše hráče nám detailně popisuje trenér Milan Slavíček:

„V první půlce začínáme relativně dobrou hrou. Obrana je rychlá a daří se nám Spartu držet dostatečně daleko od našeho pětkoviště. Po první naší větší chybě a nesložení se soupeři dostává možnost skórovat po levé straně a náležitě toho využívá. Po prvním položení se naše hra rozpadá, přestáváme bránit, neskládáme, uhýbáme se, a tak je to během pár minut 0:19. Tentokrát jsem musel malinko zvýšit hlas a proslýchá se, že se v Petrovicích, Měcholupech, na Jižním městě, ale i v Hostivaři či Uhříněvsi přestali v sobotu zlobit všechny děti. Ale pomohlo to i u nás na hřišti. Začali jsme opět bránit, dokonce jsme začali získávat míče a konečně jsme vyrovnali hru. Dá se říct, že jsme i o malinko lepší. V poločase jsme snížili po dvou pětkách celého týmu zakončené Kubíčkem a perfektními konverzemi od Kuby Vostříže na 14:19. Na klucích je najednou vidět velká chuť, konečně je znát snaha, nasazení a odhodlání. V druhé půlce je tak vidět přetahovaná o každý míč. Oba týmy hrají velmi dobře, zároveň z přemíry snahy oba týmy dělají relativně dost nevynucených chyb ať již to je na naší straně zbytečně dost prohraných mlýnů, tak na straně soupeře špatně zahrané rucky. Na konci zápasu pak po chybě v našem tlaku utíká soupeř a dobrou kombinací pokládá rozhodující body. Hned z výkopu dostáváme sparťany pod tlak nutíme je k chybě a korigujeme výsledek na 33:40 ve prospěch Sparty. Na položené pětky 5:6, následné konverze 4:5 a rozdíl sedmi bodů.

Myslím, že jsme konečně odehráli zápas tak, jak hrát umíme. Škoda, že až od chvíle, kdy jsme prohrávali o tři pětky s dvěma konverzemi ☹. Když vezmu hru celku, tak roj odehrál zápas skvěle a velké soupeřovi rojníky udržel dostatečně ve střehu.
Díky všem, kdo přišel. Hra se konečně podobala týmovému výkonu, konečně jsme hráli společně, podporovali se a měli jsme chuť po pětkách. Prostě bylo cítit, že kluci chtějí vyhrát.“

V neděli 28. května se tým U16 vydá do Babic.

KF