U16 svedla boj se Spartou

• 21.4.2022

Na Velký pátek (15. 4.) tým U16 „utrpěl“ vítězství nad Spartou Praha. O tom jak tento těžký boj probíhal referuje trenér Milan Slavíček:

„Zápas byl těžký a v každém poločase tahal za kratší konec někdo jiný. My jsme měli výrazně lepší první poločas, v tom druhém pak byla lepší Sparta, a to i přes naši převahu dvou hráčů na hřišti ☹
Zápas se Spartou začal v pátek v 11.00 díky volným dnům, které se váží k Velikonocům. Není to úplně tradiční čas výkopu, ale následující prodloužený víkend k tomuto času doslova vybízel. Již před zápasem se scházíme, jak babky do kurzu pletení. Ve stanovený čas 9.15 nás na hřišti je max 7 ☹. Přístup k utkání je tedy hodně smutný, a i v něm asi můžeme vidět obraz hry v druhém poločasu.
V první půli je to sice soupeř, kdo dává první pětku, ale hřiště brzy zcela ovládáme a jen díky velkému množství technických chyb nedáváme jednu pětku za druhou. Sparta nestíhá a vysocí, urostlí hráči soupeře neví, kde dřív hasit problémy. V této části hry je velmi aktivní mladý Lukáš Hejtmánek, který jednu pětku sám dal a na další nahrával –vymyslel ji. Zápas je kvalitní, soupeř ale postupně přitvrzuje a hra některých soupeřových hráčů začíná být velmi agresivní a kluci zbytečně dohrávají naše hubeňoury. I tak je v polovině utkání skóre 24:5 v náš prospěch.
Na začátku druhého poločasu přidáváme další položení a nic nenasvědčuje tomu, že by se hra měla nějak výrazně změnit.
Jenže kluci se začínají navzájem hádat, přestávají se podporovat, dvoumetrové křídlo Sparty přehání svou agresivitu a kluci se začínají bát jakéhokoliv souboje. Sparta získává víc ze hry a jejich gigantičtí hráči probíhají skrz naše skřítky bez větší námahy. K završení zmaru v druhé půli přicházíme o zraněného Prokopa a Břéťu. Pár minut před koncem tak snižují na rozdíl dvou bodů 29:27. Naštěstí se prodere Kubíček po autové čáře a položí rozhodující pětku. Po následné konverzi je tak konečné skóre 36:27 v náš prospěch.
Za první poločas velká pochvala, za ten druhý – nezasloužili jsme si vyhrát. Složili jsme se, přestali skládat a místo „doražení“ soupeře jsme se viděli někde v oblacích a víc jsme se zaměřovali na sebe samé, než na tým. Přesně, jako jsme se scházeli na zápas, jsme i v druhém poločase makali – ti zodpovědní hodně, ti druzí ať se zamyslí. Chceme-li hrát kvalitní utkání, musíme makat celý zápas, a ne jen jeden úsek – v Brně druhý, doma první poločas.“

Další utkání čeká tým U16 na „Čarodějnice“ 30. dubna v Brně Bystrci, čas výkopu 15hod. Toto utkání rozhodne o umístění v tabulce a také o postavení do play off. Tak držme palce!