U16 – Turnaj v SANSSOUCI POKAL

• 19.5.2016

KADETI RK PETROVICE DRUZÍ NA 14. SANSSOUCI POKAL (14. 5. – 15. 5. 2016)

V kvalifikačních utkáních v sobotu 14. května naši hráči porazili ragbisty Germania List 25 : 10, druhý tým St. Pauli  35 : 5 a prohráli s ragbisty RK 03 Berlin 5 : 35. Druhé místo ve skupině nás posunulo do nedělního semifinále, v němž jsme vítěze skupiny A, první tým  St. Pauli, po našem snad nejlepším výkonu na turnaji porazil 35 : 0.
V neděli v pozdním odpoledni petrovičtí kadeti nastoupili do finálového utkání proti vítězi druhého semifinále, RK 03 Berlin. Poločas 10 : 10 vypadal slibně. Soupeř ale po přestávce skóroval hned v první minutě, nedovolil nám vyrovnat a paradoxně v poslední minutě zápasu pečetil další pětkou na vítězných 20 : 10. Při závěrečném ceremoniálu tak naši hráči převzali cenu a diplom za druhé místo v turnaji.
Celý tým přes nepříliš příznivé klimatické podmínky odvedl v obou dnech obětavý a vyspělý výkon a turnaj dohrál bez významných zranění. Hráči se dokázali přizpůsobit i přísným pravidlům, jejichž porušení bylo nemilosrdně trestáno žlutými kartami (např. nedodržení 10 metrové vzdálenosti při rozehrávání po TK, špatné vázání v mlýnu, přepadávání ve skrumážích atd.). Opět se potvrdilo, že v zahraničí kluci hrají úplně jinak, lépe než při domácích ligových zápasech.
První poločasy jsme hráli ve složení Fanda Kavka, Vojta Novotný a Adam Krutský v roji, Ondra Smejkal na spojce a v útoku Adam Skuhrovec, Kuba Korbel a Jirka Karel. Ve druhých poločasech hráli Jirka Švandrlík a Honza Beneš v roji, Fanda Martínek na spojce a Jára Ficek v útoku.
Kouč Fanda Pešl, asistent Ferda Kuncl. Adam Skuhrovec pro zranění palce již do finále nemohl nastoupit, Ondra Smejkal se z nekompromisní skládky soupeře v sobotním zápasu oklepal a v neděli již znovu hrál.
Poděkování patří nejen hráčům, ale i pánům Karlovi a Korbelovi, kteří pomáhali při organizaci nezbytného zázemí.
Na snímku hráči RK 03 Berlin a RK Petrovice po finálovém zápasu.