U16 v Brně neuspěla

  • 2.5.2022

Místo pálení čarodějnic vycestoval tým U16 do Brna, kde odehrál poslední zápas základní části. Postřehy a hodnocení trenérů přinášíme zde:

„Druhý výlet do Brna dopadl nemastně neslaně…a ani mohutné povzbuzování skalních fanynek nás neposunulo k lepšímu výsledku. Z minulých zápasů jsme si nevzali ponaučení a opakovali jsme stále stejné chyby, nedbali jsme rad trenéra a nebylo vidět moc hezkých akcí.

Popořádku – zápas začínal až v 15.00, takže jsme se mohli dostatečně vyspat. Přesun do Bystrce byl tentokrát minibusem, takže i časově méně náročný přesun. Stejně to bylo málo ☹ Ještě před utkáním při rozcvičce jsme vypadali odhodlaní a motivovaní. Jen nám to vydrželo asi deset minut, kdy jsme dodržovali dohodnutý herní styl – skládání a přechod co nejníž, aby mohutní hráči soupeře měli ztíženou obranu i útok. Po deseti minutách, kdy soupeře držíme celkem rozumně daleko od brankoviště, začínáme místo skládání za nohy „ochmatávanou“. Tím má soupeř značně navrch a konečně může využít své urostlé hráče, kteří ty naše odcvrnkávají od sebe jako mravence. Občasné záchvěvy správné hry jsou spíš jen tragickým vyústěním nedodržování taktiky než nějakým vážnějším ohrožením brněnského pětkoviště.

Pokud jsme zrovna chtěli, hráli jsme dobře – hezké skládky, dobrá souhra, celkem čistý přechod rucku. Bylo to ale výjimečně a je velká škoda, že to neumíme udržet delší časový úsek. Rány do vazu nám zasazují špatné výkopy, nezachycení míče mlýnovkou po vyhraném autu, nemohoucnost zaútočit z trestného kopu, dávání si přednosti v roji…Po zisku míče v rucku jsme druhou či třetí vlnu hráli vysoko a nechali soupeře, aby si bral míče, jak je napadne.

Vázla nám souhra, neměli jsme dobrou podporu, nekomunikovali jsme. Je škoda prohrát takovéto zápasy, zvlášť, když jsme ukázali, že jsme vyrovnaným týmem brněnskému Bystrci.

Snad v dalších utkáních zlepšíme naši aktivitu a budeme silnější než naši následující soupeři.

Děkuji mladším klukům – Mikimu, Lukášovi a Dubákovi, jste šikovní a týmu jste pomohli.

Dík i všem ostatním, kdo do Brna jel.“

 

Nadcházející víkend si tým U16 užije volna a 14. 5. se vrhne do bojů o konečné umístnění v soutěži.

Více informací o soutěži U16 na webu České ragbyové unie: U16 Liga Ragby XV | Česká rugbyová unie – ČSRU (rugbyunion.cz)

KF