U19 bez prohry až do play off

• 2.5.2022

V neděli na 1. máje odehrál tým U19 své poslední utkání v základní části. Za posledním zápasem vyrazil do Brna, kde se utkal s týmem z RC Dragon Brno. O své postřehy a dojmy se s námi podělil trenér Tomáš Chadim alias „Cháďa“: „Jeli jsme na zápas jako favoriti, ale po předešlých zápasech jsme věděli, že to nic neznamená. Dragon hraje domácí zápasy v opravdu velkém nasazení, a tak se to ukázalo i v tomto zápase, kdy domácí prvních 10minut tlačili a tak po zásluze vedli 5:0. Poté přišlo probraní našich kluků, kteří začali tlačit a neustále útočit, do poločasu jsme zápas otočili v náš prospěch a vedli jsme 5:21, druhý poločas byl pod kontrolou našich hráčů, kteří měli více fyzických i psychických sil a přes útok jsme navyšovali skóre. To se zastavilo na konečném výsledku 10:38. Zápas ukázal narůstající sílu celého kádru a chuť hrát a bojovat. Za 14dní začíná play off a my se připravíme na 100%, ať jsme stále silnější.“

První utkání play off se odehraje 15. května. Pro více informací o soutěži navštivte webové stránky České rugbyové unie: U19 Liga ragby XV | Česká rugbyová unie – ČSRU (rugbyunion.cz).