U8 a U10 na výpravě v Brně

  • 9.5.2022

O víkendu se uskutečnil Brno Rugby Cup, který společně pořádají Brněnské kluby – RC Dragon Brno, RC Bystrc a RA Brno. Za kategorii U8 a U10 reportuje Ota Petrášek:

„Kategorie U8 a U10 se vydaly jako tradičně na celostátní turnaj do Brna, který organizují brněnské kluby společně. Turnaj zmíněných kategorií byl odehrán v sobotu 7.5. v brněnské Bystrci. Na turnaj v souladu se zkušenostmi z let minulých jsme se vydali již v pátek odpoledne vláčkem do Brna. Zde jsme si vlastními silami zajistili ubytování v jedné z místních základních škol. Všech 26 hráčů, 5 trenérů a v neposlední řadě dvě zdravotnice Lenka a Markéta dorazili do Brna bez újmy a tak po skvělé snídani jsme mohli v sobotu ráno vyjet „šalinou“ do brněnské části Bystrce. Pro mnohé z našich svěřenců to byla jistě první jízda „šalinou“ v jejich životě. Protože pořadatel neposlal před turnajem žádné instrukce vůbec jsme nevěděli jací soupeři a v jakém pořadí na nás čekají. To jsme se dozvěděli až drahnou chvíli po našem doputování na hezký stánek Bystrckých ragbistů.

Tým kategorie U8 dostal již do základní skupiny a to hned na první utkání domácí favority (a pozdějšího vítěze turnaje). Bohužel tento zápas nezvládl a i přes to, že v ostatních utkáních základní skupiny již hořkost porážky nezažil , musel se po obědové pauze spokojit jen s boji o celkové 5.-8. místo. Po dalších urputných a velmi vyrovnaných bojích nakonec tým RK Petrovice kategorie U8 obsadil velmi pěkné 7. místo z 18. účastníků turnaje.

V kategorii U10 jsme nasadili týmy dva. Ti zkušenější hráli v týmu A a ti méně zkušení v týmu B. B tým odehrál řadu velmi pěkných utkání a zejména vítězství nad A týmem Dragonu Brno se velmi cení, nakonec i s Vyškovem jsme dlouho drželi krok. Po odehrání základních skupin byl B tým kvalifikován do střední výkonnostní skupiny o celkové 7.-12. místo. Zde odehrál řadu velmi kvalitních a vyrovnaných bojů a kdyby se hráči ještě naučili více pozornosti ve hře, tak by konečný výsledek byl ještě o vous lepší než celkové, přesto velmi pěkné 11.místo ze 17. účastníků turnaje. Zkušenější A tým prošel hladce základní skupinou bez prohry do finálové šestičlenné skupiny. A tam skutečně již nebylo nezkušeného soupeře. Bohužel hned první utkání po obědové pauze, která nám nikdy nesvědčí jsme narazili na jasného favorita a pozdějšího suverénního vítěze tým Říčany A. Výrazná prohra až tolik nemrzí jako spíš odevzdaný výkon našich hráčů. Jedinou útěchou snad může být, že říčanští obdrželi v celém turnaji jen dvě pětky, z toho jednu od nás. Poté se ale naši již notně unavení hráči, ale přece jen probudili a výsledkem byly výhry nad Tatrou a Vyškovem. Počítáme-li výhru nad dalším účastníkem A skupiny týmem Říčany B ze základní části pak jdeme do utkání o celkové druhé místo s domácím vývěrem. Na Bystrc ale celou sezónu neumíme zahrát a tak přesto, že v utkání vedeme, tak jsou nakonec po výhře 3:2 šťastnější domácí. Výsledkem je tedy 3. místo a bronzový pohár. Jaké je však naše překvapení, když na závěrečném ceremoniálu vyhlásí pořadatel na třetím místě B tým Říčan a nás až na místě čtvrtém. Po protestu pořadatel chybu uznává, ale samozřejmě ceremoniál se neopakuje. Přes počáteční rozpaky, nakonec i říčanští nám pohár předávají za což je třeba je ocenit a tak jsou naši hráči spokojeni.

Po turnaji jsme ještě společně shlédli na hřišti úvod utkání amerického fotbalu, a pak zase do „šaliny“  a na nádraží a překvapivě poloprázdnou vindobonou zpět do Prahy. Všichni dorážíme v pořádku a věříme, že si děti zájezd užily a budou mít spoustu vzpomínek. Velké poděkování patří našim již zmíněným zdravotnicím, že se o děti vzorně staraly v mezičasech, kdy se nehrálo či netrénovalo.“

O tomto víkendu, v neděli 15. května, se tým U8 vydá na regionální turnaj do Přelouče a U10 do Plzně.

Fanděme společně Petrovickému ragby!

KF