Úspěšné vystoupení přípravek a mladších žáků na ORF

  • 4.10.2022

Naše týmy přípravek a mladších žáků se po třech odehraných regionálních turnajích oblasti Čechy (mimochodem po říčanských s druhou největší účastí ze všech klubů) vydaly v pátek 30.září do Olomouce. Naše výprava čítala 40 hráček a hráčů, 8 trenérů a dvě zdravotnice.

V Olomouci se tradičně konal první soutěžní přípravný celostátní turnaj kategorií U8, U10 a U12 v sezóně, nazvaný ORF (Olomouc Rugby Festival). Právem jsme tedy byli všichni zvědaví, jak si v silné konkurenci naostro obstojíme. V Olomouci jsme rádi přijali pohostinnost domácích a před turnajem samotným přespali v místní klubovně. Po snídani, kterou nám připravili členové místního klubu jsme se tedy již mohli přesunout na jednotlivá hřiště. Do bojů jsme nasadili po jednom týmu v kategorii U8 a U12. V kategorii starších přípravek, kde máme talentů nejvíce jsme nasadili týmy dva.

Mladší přípravka U8 – bez poháru neodjedeme!!

Náš tým mladších přípravek, tvořený z poloviny dívkami bojoval na turnaji velmi srdnatě. V sedmičlenné základní skupině porazil postupně tým Pragy 6:1, Dragon Brno 6:2, Iuridicu 7:2, Akademii Brno 6:1, Sokoly z Mariánských Hor 6:2. Pouze v posledním utkání nestačil na celkového vítěze turnaje a s říčanským týmem prohrál 1:3. Z druhého místa tedy šel náš tým U8 do boje o stupně vítězů, a tedy celkové třetí místo v turnaji. Naši mladí bojovníci neponechali nic náhodě a s převahou 6:1 proti týmu z Babic si zaslouženě užili slávu na stupních vítězů. Gratulujeme a věříme, že tento úspěch ještě povzbudí naše mladé naděje k dalšímu zdokonalování.

Starší přípravka U10 – ZLATO DO PETROVIC!

V této kategorii se netajíme ambicemi co nejvyššími, a proto jsme do turnaje nasadili týmy dva. Záložní tým tentokráte označen jako Petrovice I odehrál spoustu skvělých utkání, bohužel často se smolným těsným výsledkem pro soupeře. Přesto zabojoval a na konec obsadil v šestnáctičlenném startovním poli krásné 13. místo. První tým označen jako Petrovice II se nenechal odradit poměrně složitým systémem turnaje a prošel přes všechny překážky, včetně té nejtěžší tedy říčanské do finále celého turnaje bez jediného zaváhání. Také ve finále potvrdili naši borci svou pověst a doslova deklasovali tým brněnské Bystrce v poměru 8:1. Hráčům a celému realizačnímu týmu nezbývá než pogratulovat ke skvělému úspěchu a doufáme, že se našim nadějím podaří tuto svou převahu potvrdit i na následujících soutěžním turnaji PYRF již za 14 dní.

Úvodní foto – vítězný tým RK Petrovice v kategorii U10

Mladší žáci U12 – průměrný, avšak statečný výkon

Náš tým mladších žáků odjel na tento turnaj na rozdíl od kategorie U10 bez několika opor týmu, přesto jsme však doufali, že i zde se popereme o stupně vítězů. Zpočátku si náš tým poradil celkem bez problému s méně zkušenějšími soupeři z Babic, Akademie Brno a Pragy 2, aby po polední pauze narazil na jednoho z favoritů na první tým smíchovské Tatry. Bohužel překvapení se nekonalo a prohráváme dost výrazně 0:5. Víme tedy, že v následujícím utkání s velmi dobrým týmem z Bystrce musíme uspět. Bohužel soupeř je lépe připraven a nátlakovou hrou nás donutí k dvěma hrubým individuálním chybám a vítězí 2:0. Ani naše závěrečná výhra nad domácím výběrem tedy nic nemění na skutečnosti, že do bojů o medaile nezasáhneme. Naši kvalitu však potvrzujeme v posledním utkání s týmem dalšího brněnského týmu tedy Dragonu a po zasloužené výhře 3:1 obsazuje tedy náš tým páté místo z celkových 14 účastníků turnaje. Věříme, že v turnaji získali všichni hráči (tedy i ti, co zaskakovali z B týmu) neocenitelné zkušenosti a ty zúročí na našem domácím PICO CUPU za dva týdny.

Za realizační týmy kategorií U8, U10 a U12

Ota P.

KF