Výsledkový servis č. 3/2019

O uplynulém víkendu bojovaly naše výběry na všech frontách.

MUŽI – 2.liga mužů

Náš A tým prohrál v Chrášťanech tím nejtěsnějším rozdílem. Na položení dokonce vyhrál v poměru 5:4. Ale i to se v ragby někdy stává …… ARC Iuridica vs. RK Petrovice 34 : 33 (20 : 21). Následující utkání sehrají naši muži doma s favoritem soutěže RC Přelouč.

ŽENY

Ženy měly reprezentační přestávku. Čtyři naše reprezentantky tvořily páteř národního týmu na jeho úspěšném vystoupení ve velmi kvalitně obsazeném mezinárodním turnaji reprezentačních týmů v Bonnu.

JUNIOŘI U19 – Celostátní liga juniorů

Náš juniorský tým oslaben o několik opor nestačil na velmi kvalitní výběr Sparty. RC Sparta Praha U19 vs. RK Petrovice U19 96 : 07. Následující sobotu hostí náš výběr hráče Dragonu Brno.

KADETI U16 – Celostátní liga kadetů – skupina A

Vynikající utkání sehrál výběr RK Petrovice U16. Soupeři se v odvetě podařilo oplatit porážku z první fáze soutěže, a tak boj o druhé místo a tím pádem o přímý postup do semifinále ligy je tak stále otevřený. Nyní bude záležet, jak si oba soupeři povedou v závěrečných dvou utkáních s Říčany a Dragonem Brno. RK Petrovice U16 vs. RC Tatra Smíchov U16 36 : 19 (22 : 05). Následující utkání hrají chlapci na horké půdě v Brně.

STARŠÍ ŽÁCI U14 – Celostátní liga starších žáků – skupina B

Náš celek bohužel nesplnil roli favorita a s moravským soupeřem překvapivě prohrál čímž je již jasné, že nebude mít výhodné vylosování do závěrečné fáze soutěže. RK Petrovice U14 vs. RC Olomouc U14 12 : 33 (07 : 19). Poslední utkání skupiny B – boj o celkové 3.místo této skupiny hrajeme následující neděli doma s nám známým týmem RC Slavia Praha.

MLADŠÍ ŽÁCI U12 – Dragon Cup

Mladší žáci zavítali jako již tradičně na dvoudenní turnaj do Brna. Turnaj byl okořeněn účastí hned tří týmů z Ukrajiny. Náš tým složený z dívek i chlapců předváděl velmi hezké výkony, a tak výsledné páté místo je trošku zklamáním. Celkové pořadí Dragon Cup U12: 1. RC Tatra Smíchov, 2. RC Brno Bystrc, 3. RK Irpen (UKR), 4. RC Dragon Brno, 5. RK Petrovice, 6. RC Zlín, 7. RC Gart (URK), 8. Rugby Babice, 9. Polytehnik Kijev (UKR), 10. RA Olymp Praha. Po týdenní pauze čeká mladší žáky další z regionálních turnajů, tentokrát ho hostí Sedlčany.

STARŠÍ PŘÍPRAVKY U10 – Brno MINI Rugby

Starší přípravky zavítaly také do Brna na jednodenní soutěžní turnaj Brno MINI Rugby na hřišti v Bystrci. V konkurenci 18 týmů vybojovaly naše výběry hezké páté a sedmnácté místo. Celkové pořadí Brno MINI Rugby U10: 1. RC Tatra Smíchov A, 2. RC Brno Bystrc A, 3. RC Praga Praha A, 4. RC Olomouc, 5. RK Petrovice A, 6. RC Mountfield Říčany A, ….. 17. RK Petrovice B. Také přípravky a to všechny, tedy i U8 a U6 čeká týdenní pauza a následně regionální turnaj na Spartě.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKY U8 – Brno MINI Rugby – 1. místo !!!!

Mladší přípravky vybojovaly v této sezóně v soutěžním turnaji po předchozím jednom druhém a třech třetích místech konečně zlato! A tým odehrál na turnaji celkem 12 utkání a s bilancí 11 výher a jedné remízy tak turnaj zaslouženě vyhrál. Výborně si vedl i náš druhý tým, který obsadil z celkového počtu 16 týmů krásné osmé místo (ale možná i sedmé či šesté, poněvadž pořadatel počítal výsledky skutečně velmi podivně. Celkové pořadí Brno MINI Rugby U8: 1. RK Petrovice A, 2. RC Praga Praha A 3. RC Mountfield Říčany A, 4. RC Brno Bystrc A, 5. RC Dragon Brno, 6. JIMI RC Vyškov, 7. Rugby Babice, 8. RK Petrovice B. ………..