Výsledkový servis č. 7/2019

  • 10.6.2019

Muži a starší žáci měli volno. Mladší žáci a přípravky odehrály poslední přípravný regionální turnaj a chystají se na přebory.

ŽENY „A“ sevens – 5.turnaj série Elite

Náš ženský tým vyladil formu v pravý čas a předposlední turnaj mistrovství v Říčanech vyhrál. Získal tak před posledním domácím turnajem dost slušný náskok před českými pronásledovatelkami. Soutěž zatím sice vedou holky z Vídně, ale ty se do mistrovství ČR nezapočítávají.
Pořadí soutěže Elite žen po pěti turnajích: 1. RU Donau Wien A (AUT) 52 b., 2. RK Petrovice A 51 b., 3. RC Mountfield Říčany 46 b., 4. Tatra Smíchov A 40 b., 5. RC Sparta Praha 26 b., 6. RC Dragon Brno 20 b., 7. Medvék RK (HUN) 13 b., 8. RC Přelouč -5 b.

JUNIOŘI U19 Celostátní liga juniorů

V posledním utkání základní části naši junioři sice vysoko prohráli, nicméně nezanechali na hřišti až tak špatný dojem, jak by napovídal výsledek.

RC Mountfield Říčany U19 vs. RK Petrovice U19 114 : 10 (66 : 07)

Úplně poslední utkání odehraje tento tým v utkání o celkové páté místo tuto sobotu doma proti Dragonu Brno.

KADETI U16 – Celostátní liga kadetů – play off

V semifinálovém utkání náš tým po velmi soustředěném výkonu přehrál svého soupeře a zaslouženě postoupil do celkového finále.

RK Petrovice U16 vs. RC Tatra Smíchov U16 35 : 19 (28 : 05)

Naši kadeti tak odehrají poslední utkání o titul Mistra ČR. Bohužel ještě ani dnes (čtvrtek 30.5.) se neví, kdo bude jejich soupeřem. Ve druhém semifinále totiž Říčany překvapivě na hřišti prohrály s týmem Dragonu Brno, ale následně podaly protest proti neoprávněnému startu hráčů v dresu soupeře. Navíc dodatečně podala stejný protest i Slavia, která hrála s Dragonem čtvrtfinále o týden dříve. Situace je tak nejasná. Bohužel nejvíce tím trpí hráči samotní, kteří se těšili na důstojné vyvrcholení sezóny. Vše má tedy nyní v rukou STK a další kompetentní orgány Unie.

MLADŠÍ ŽÁCI U12 – RT OPČ

Poslední regionální turnaj OPČ U12 se odehrál v Přelouči. Výsledky jsme sice neobdrželi, ale ze zpráv víme, že se naši borci připravovali svědomitě. Jeden tým byl nasazen do výkonnostní skupiny A a druhý, tvořen většinou z mladších hráčů a nováčků hrál výkonnostní skupinu C. Na dětský den jede výběr 15 nominovaných hráčů bojovat o medaile na Celostátním přeboru do Havířova.

STARŠÍ PŘÍPRAVKY U10 – RT OPČ

Naši odehráli poslední regionální turnaj doma. Turnaj se podařilo výborně zorganizovat, a i zázemí bylo, jak se patří. Navíc naši trenéři U10 dokázali na domácí turnaj sestavit tři týmy. Celek „Vlny“ v sedmi utkáních nejsilnější výkonnostní skupiny A odešel jen jednou poražen a dvakrát remizoval, ostatní utkání vyhrál. Výborně hrál i celek „Tsunami“ ve výkonnostní skupině B1. Úplně nový celek „Naděje“ hrál udatně ve výkonnostní skupině B3. Hráči se tak připravili na Celostátní turnaj, na který odcestují v sobotu do Vyškova.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKY U8 – RT OPČ

Kategorie U6 a U8 měly odehrát turnaj v Babicích, ty však mají rekonstrukci areálu tak se hrálo na Tatře. U8 nasadila tradičně 3 týmy, vždy po jednom do každé výkonnostní skupiny. Nejzkušenější „Žáby“ vyladily formu dobře a všechna utkání ve skupině A vyhrály. Velmi dobře hrály i týmy „Pulci“ ve výkonnostní skupině B a „Žížaly“ ve skupině C. Na celostátní finále v Ostravě jsme tak velmi dobře připraveni, jedeme tam se dvěma týmy a patříme k jednomu z horkých favoritů turnaje.

MINIPŘÍPRAVKY U6 – RT OPČ

Minipřípravky nasadily tentokrát týmy tři. Děti bojovaly s velkým zaujetím a tým „Mimoni“ opět nepoznal hořkost porážky, kdy s oběma říčanskými výběry remizoval a ostatní utkání vyhrál. Ani tato kategorie ještě nemá konec sezóny, kdy si ještě jde zahrát přátelský turnaj v rámci Dětského dne v Říčanech v neděli 9.června.