Zpravodaj U14 (RKP vs. RC Říčany)

• 25.9.2017

Neděle 24.9.
RK Petrovice vs. RC Mountfield Říčany 0:71 (0:29)

Třetím soupeřem nám byl tým silný tým Říčan. Věděli jsme, že v tomto zápase budeme spíš bránit, cílem mělo být ohrožení soupeřova brankoviště. První se nám dařilo jen v prvním poločase, druhé vůbec.

Od začátku zápasu se bráníme, soupeře ale do šancí moc nepouštíme. Daří se nám včas napadat rozehru soupeře a ten pod tlakem chybuje. Chyb v Říčanské hře však nedovedeme využít, přihrávky máme nepřesné a tak je naše snaho o protiútoky bezzubá. I tak se nám několikrát podaří zatlačit soupeře až k jeho „22“, na víc ale nemáme a k brankovišti se dostaneme maximálně na vzdálenost 10 metrů. Říčanští jsou o poznání trpělivější ve své hře a v hledání volného prostoru. Na každou pětku vydá soupeř spoustu sil, i tak ale čtyřikrát prochází naší obranou a po prvním poločase je skóre 0:29 horší, než předvedená hra.

Co se nám daří v poločase prvním, ve druhém neumíme zopakovat. Zápas jsme odevzdali, na hřišti vlastně jen chodíme a úplně zbytečně necháváme soupeře, aby si na hřišti děla co chce. Skóre druhého poločasu tedy víc jak odpovídá našemu hernímu projevu. Dostat za poločas 0:52 je smutné a je škoda, že to ne všem vadí.

Když budu hodnotit jednotlivé hráče, tak máme jen dva, kteří odehráli celý zápas s nasazením, kteří nechtěli odejít ze hřiště s ostudou. K Lence se výkonem připojil Christian a velmi mile mne tím potěšil. Další, kdo na hřišti neudělal ostudu, je Hanz, který odehrál velmi dobrý první poločas, ve druhém ho pak Prokop nepustil k míči a tak nebyl úplně vidět. Bráši s Prokopem odehráli mírný podprůměr toho, co umí. Prokop byl v prvním poločase hodně aktivní, ve druhém ale příliš často chyboval, nepouštěl míče do útoku, téměř neskládal. Bráši na tom byli podobně a rozhodně hráli lépe v prvním, než druhém poločase. Svůj nadprůměr pak odehrál Mari, který byl víc vidět v poločase druhém, když šel na post vazače. Holky – Ema s Julou – se k míči nedostaly vůbec, protože k nim přes chyby prostě nedošel. Obranná hra byla relativně dobrá, když ale necháme na nejmenší a nejlehčí hráče probíhat ty největší, nemůžeme se divit, že nám po křídle sem tam někdo uteče. Ema, Jula a ani nováčci Lukáši pak nemohou zastupovat roj a skládat rozeběhnutou druhou či třetí řadu, případně útokovou spojku, která je alespoň o hlavu vyšší… Do kategorie „kdyby šli na párek, vypadalo by to stejně“, pak můžeme s klidem zařadit Karlose a Davida K. Jít ze zabahněného hřiště v čistém dresu by mělo být ponižující samo o sobě. Ano, každému se sem tam zápas nepovede, doufám proto, že takto tragický výkon byl jen výjimkou. Oba v předchozích zápasech hráli velmi dobře, u Karlose jsem se až divil, kolik skládek za zápas má. Tentokrát ani jednu ☹. Nebylo tedy divu, že po příchodu nováčka Štěpána se hra roje nezhoršila…nebylo totiž co zhoršit. Pomoc z HB v podobě Kryštofa a Alberta tentokrát nebyla tak moc znát, bylo totiž vidět, že sehraní říčanští jsou prostě úplně jinde, než Sparta či Praga.

Roj: v prvním poločase +- průměr, přes to je strašná chyba nepřecházení míče. V každém rucku tak máme „zabitou“ útokovou spojku. Rojníci prostě nesmí dopustit, abychom takto často přišli o útokovku!!! Kdyby se jednalo o třetí/čtvrtou vlnu, ale o Prokopa přicházíme hned v první vlně!!! To musíme do dalších zápasů zlepšit. V druhém poločase pak Prokop konečně do rucků neleze, v tu chvíli ale jako by roj úplně zmizel. Nejvíc čistí a rve se Mari, který je v roji jen z nouze.

Útok: oba poločasy poměrně slušný výkon v obraně, v druhém poločasu pak Prokop zbytečně balon tahá sám, nevyužívá vedle sebe výborně a s chutí hrajícího Hanze či Christiana. Na křídlech máme nováčky a Emu, která je sice zarputilá a vytrvale se vrhá na každého soupeře, váhově ale s nimi soupeřit nemůže. Soupeř chytře využívá křídelní prostory k navýšení skóre.
Je velká škoda, že nevyžíváme chyb soupeře. Zatím, co Říčany mají za celý zápas jen čtyři mlýny, my jich máme hned devět. Jednak to vypovídá o tom, že i soupeř dělal chyby, jednak o tom, že na rozdíl od nás říčanští využívají výhody, které po našich chybách mají. Pozitivní je, že ani jeden mlýn neprohráváme. U autového vhazování dokonce i jedno soupeřovo získáváme, opět toho ale nedovedeme využít.

Základní sestava: 1.David B.; 2. Dominik; 3. Karlos/Štěpán; 4. David K.; 5. Kryštof (HB); 8. Hanz/Mari; 9. Lenka; 10. Prokop; 11. Ema/Lukáš2; 12. Christian; 13. Mari/Hanz; 14. Lukáš1/Albert; 15. Jula; střídání: Lukáš2, Albert, Štěpán

Omluveni: Terézie (zranění); Jirka a Natálie
Snad se objeví: Eliška
Přestane blbnout: Pavlik a Robin ☹ – kurňa už

Co nás čeká

V tomto týdnu je trénink pouze v pondělí a ve středu, čtvrtek se ruší!

1.10. – VOLNO
8.10. – Dragon Brno – zájezd do Moravské metropole
15.10. – Bystrc Brno – domácí zápas
22.-23.10. – PYRF – hrajeme v Říčanech a tentokrát se hraje v sobotu i neděli dopoledne. V sobotu odpoledne se pak děti mohou zúčastnit mezinárodního utkání ČR-Jižní Afrika. Cena pro děti je 200,-Kč.