Zrcadlo výsledků 10. a 11. září 2016

  • 13.9.2016

Pokračovaly soutěže rozjeté minulý týden a navíc odstartovala soutěž starších žáků U14 přebor OPČ. Opět byli vidět naši hráči na všech akcích.

ŽENY 7´s A – 2. Turnaj soutěže Elite (hráno na Spartě Praha)

Tentokrát to nevyšlo a těsná prohra ve finále. Je však vidno, že po dlouholeté nadvládě Petrovic a Sparty nyní zasahuje velmi ambiciózní tým Tatry. Naopak Sparta, zdá se. ztrácí na začátku sezóny dech.
Výsledky: RK Petrovice A vs. RC Slavia Praha 40:0, vs. RC Říčany 31:0, vs. RC Sparta Praha 26:0; vs. RC Tatra Smíchov A 15:17.

ŽENY 7´s B – 2. Turnaj 1.ligy (hráno v Přelouči)

Obdobně jako před týdnem zastavil naše holky ve finále tým Tatry B. Více v samostatném příspěvku.
Výsledky: RK Petrovice B vs. RC Přelouč 14:14, vs. RC Dragon Brno 43:0; vs. RC České Budějovice 27:5; vs. RC Tatra Smíchov B 12:21.

STARŠÍ ŽÁCI U14 – 1.kolo Oblastního přeboru Čechy (hráno v Petrovicích)

Úspěšné vykročení našich starších žáků do nové sezóny přesvědčivá výhra nad rezervou Říčan.
RK Petrovice U14 vs. RC Říčany B U14 40:12

Zhodnocení trenéra U14 Martina Pauknera:
První zápas proti Říčanům B dopadl nad očekávání, jelikož jsme tým dávali dohromady před 3 týdny na soustředění, hráči se první týden seznamovali a dalších čtrnáct dnů jsme se snažili tým naladit na nejlepší výkon a to se povedlo. Za sebe musím říct, že hráči od prvního dne od spojení kategorií 2003 a 2004 makají na 100% a je vidět že si sedli a začínají mít dobrou partu a to je pro dobrý výkon strašně důležité !! Do zápasu jsme šli s nasazením a s touhou vyhrát a i když jsme neměli moc času na sehrání, tak hráči předvedli super zápas a starší hráči 2003 ukázali svou sílu a zodpovědnost pro tým, kterou dokázali mladší hráče inspirovat a táhnout za jeden provaz. Hra jako taková byla hezká a koukatelná, roj byl silný a tvrdý nenechal se zastrašit a ba naopak ukázal který tým je domácí a nedal nic soupeři zadarmo. Jen mám pár drobností, které je potřeba natrénovat – jedná se o kompaktnější hru, agresivnější přecházení v rucku, podporování se po odehrání míče spoluhráči (to platí i pro útočníky) a hlavně musíme doladit auty, ty v tomto zápase byli tragické!!!! Útok byl rychlý a zkušený, jelikož tam hráli všichni hráči ročníku 2003, kteří už spolu jsou docela sehraní. Ale samozřejmě musíme v útoku také spoustu věcí doladit…ať je to komunikace mezi spojkami 9-10, dodržování aktivního presování a nátlaku na soupeře v jedné linii ze kterého my musíme těžit, když soupeř je pod tlakem….udělá spoustu technických chyb!!!! Ať už se jedná o aktivní vybíhání do obrany a následné dodržování aktivní obrany, to jest nejlépe vrátit soupeře který běží na obránce zastavit na místě a v nejlepším případě ho ještě 2 metry vrátit zpět. Taktika se šla asi v tom vedru vykoupat do Botiče, protože se hráči zbytečně nadřeli a útok nedal moc času roji na odpočinek, do budoucna to chce hrát s větším rozmyslem…využívat kopy do autu a tím se zadarmo posunout na soupeřovu polovinu hřiště a tím pádem si i hráči více odpočinou a mají sílu na další akci. Ale nebudu psát jen, co chceme do příštích zápasů zlepšit, všichni to už víme ;-). Prostě a jednoduše, chci všem hráčům moc moc poděkovat za hru a nasazení. Na velkém hřišti hráli někteří úplně poprvé a asi museli mít z toho dost trému, ale všichni to zvládli na 1*. Potěšilo mě, jak hráči k zápasu od začátku přistupovali a dotáhli ho do zdárného konce s výsledkem 40:12, kde Říčany po velkém úsilí jen dotahovali výsledek a nedokázali nás v ničem přehrát. Budu se těšit na další tréninky a následně na zápas proti Spartě, kde musíme ukázat minimálně stejný výkon a ukázat kdo je na hřišti lepší tým :-). Nechci chválit ani hanit hráče jmenovitě, každý si musí sáhnout do svědomí, co udělal pro tým dobře či špatně a určitě to vnese v příštím zápase do hry.

Ragby zdar,
Martin

MLADŠÍ ŽÁCI U12 – 2.RT OPČ (hráno na Tatře Smíchov)

Tentokrát sáhli trenéři k variantě nasadit náš celek jen do výkonnostní skupiny B, více v samostatném příspěvku zde.
Výsledky: RK Petrovice vs. RC Slavia Praha B 4:1, vs. RA Olymp Praha 2:1; vs. RC Tatra Smíchov B 4:1; vs. RC Slavia Praha A 4:1; vs. RC Sedlčany 5:0; vs. RC Praga B 4:0; vs. RC Kralupy 5:0; vs. RC Říčany C 3:1.

PŘÍPRAVKY U10 – 2.RT OPČ (hráno na Slavii)

Do turnaje jsme opět nasadili týmy dva. Věděli jsme však předem, že nám budou chybět čtyři stabilní hráči A týmu a že některé hráče z B týmu budeme muset využít v A týmu. A protože tím došlo k oslabení B týmu a navíc si přišli zahrát i úplní nováčkové, tak jsme B tým přihlásili do výkonnostní skupiny C. Protože jsme však nechtěli ztratit 2 týdny před celostátním turnajem kontakt s nejlepšími, tak jsme i přes značné oslabení nechali A tým ve výkonnostní skupině A, a to i s vědomím, že to nebude výsledkově a ani herně žádná sláva. No nebyla, ale zase tak strašné to nebylo. Navíc hned v prvním utkání se nám vážně zranil další hráč a tak jsme museli hodně v A týmu improvizovat. Výsledky nakonec až na utkání s Tatrou nebyly tak špatné a kdybychom se vyvarovali zbytečných individuálních chyb, mohly být i lepší. Zejména nás mrzí velmi špatné, nebo vůbec žádné skládky a to i od hráčů, kteří to umí a tradičně slabý pohyb roje, (hráčů ve středu hřiště). Také musíme velmi rychle zapracovat na hru v rucku. Do CT tak víme velmi dobře na čem zapracovat.

RK Petrovice A – Ve výkonnostní skupině A čtyři prohry.
Výsledky: RK Petrovice A vs. RC Říčany A 2:4, vs. RC Slavia Praha A 2:3; vs. RC Tatra Smíchov A 0:5; vs. RC Říčany B 1:3.

RK Petrovice B – Ve výkonnostní skupině C celkem 4 výhry a 2 remízy.
Výsledky: RK Petrovice B vs. ARC Iuridica 2:2; vs. RC Rakovník 1:0; RC Sparta Praha B 3:1, vs. RC Tatra Smíchov C 6:0; vs. RC Říčany C 3:1; vs. RC Slavia Praha C 3:3.

Hodnocení trenéra B týmu Dana:
Petrovice Rytíři bojovali ve výkonnostní skupině C a to hlavně z důvodů zapojení dvou úplných nováčků. Družstvo hrálo ve složení Viki, Ráchel, Honza Košťák, Radící 2x, Mates Jaroš, Bert, Štěpán a nováčci Honza s Filipem.
Na úvod nás zaskočila Iuridica, která všechny situace okamžitě rozehrávala a dostávala naši obranu do ofsajdu a měla několik průniků. Na to jsme za celou dobu nedokázali zareagovat 🙁 . Naštěstí položila dvě pětky před pětkovištěm a tak zápas skončil remízou. Další zápasy se hra zlepšovala a soupeře jsme dokázali přehrávat – Rakovník 1:0 ; Spartu 3:1 ; Tatru Černou smršť 6:0 a Říčanské Berany 3:1. Poslední zápas proti Slavia Surikaty skončil remízou, i když jsme prohrávali 3:0. U tohoto zápasu bych ocenil bojovnost týmu, který prostě nechtěl prohrát. Zápas byl více o vůli, protože ve velkém vedru byla většina hráčů unavená (2 hráči vůbec nenastoupili). Mates a Bertík navíc před tímto zápasem vypomohli ve skupině A.
Za celý turnaj bych chtěl pochválit všechny hráče, dočkali jsme se i pár překvapení :-): Ráchel a její dokonalá skládka; Tomáš Rada několika průniky a položením pětky, největší překvapení však byla hra nováčků (předtím pouze dva tréninky) – Honza i Filip bojovali, skládali, při kontaktu neztráceli míče, velká pochvala.
Na závěr bych poděkoval Pavlovi Jarošovi za pomoc při turnaji s koučováním a pískáním zápasů.
Na čem bude potřeba zapracovat:
Taktika – rozestavení hráčů na příjmu i při rozehrání; okamžitě stavět obranu a nečekat na povel rozhodčího; fauly – vystrčení do autu, roztáčení.
Výkop dropem – ani zkušenější hráči nebyli schopni pořádně vykopnout 🙁 a hlavně přihrávky, přihrávky, přihrávky – rugby je kolektivní sport.

PŘÍPRAVKY U8 – 2.RT OPČ (hráno v Rakovníku)

Po zkušenostech z minulého turnaje jsme náš tým, přestože opět nekompletní zařadili nekompromisně do výkonnostní skupiny B, což se ukázalo správné. Myslíme si však, že při poctivější docházce na turnaje, máme nejen na to, zařazovat do turnajů U8 týmy dva, ale i na to, aby náš první tým změřil své síly s nejlepšími soupeři v nejsilnější skupině A.
Výsledky: RK Petrovice A vs. RC Říčany C 6:1, vs. RC Říčany D 5:0; vs. RC Slavia Praha A 1:1; vs. RC Praga B 0:3; vs. ARC Iuridica 3:2.

MINIPŘÍPRAVKY U6 – 2.RT OPČ (hráno v Rakovníku)

I v Rakovníku se sešli naši nejmenší zazápolit si se soupeři z Tatry a Říčan. Odměnou, kromě krásných zážitků jim bude i to, že se možná objeví v televizi ☺.

Rugby zdar,
Ota Petrášek